ČSSD: Desítky tisíc českých samoživitelů a samoživitelek mají každodenní trable v ‘popisu práce’

18. 8. 2019 8:38

Komentář na facebookovém profilu k problémům rodičů samoživitelů

ČSSD: Desítky tisíc českých samoživitelů a samoživitelek mají každodenní trable v ‘popisu práce’
Foto: Hans Štembera
Popisek: ČSSD, ilustrační foto
reklama

Jsme za půlkou srpna a nový školní rok se blíží! Bohužel pro některé samoživitele a samoživitelky je školní rok spojený s výdaji, které si nemohou dovolit.

Jak říká naše ministryně práce a sociálních věcí Jana Maláčová: „Desítky tisíc českých samoživitelů a samoživitelek mají každodenní trable v ‘popisu práce’. Děti nemohou za nezodpovědnost nebo neschopnost jednoho z rodičů!” Mnozí z nás si ani nedokážou představit, s čím vším se musí někteří samoživitelé potýkat. Zvlášť v situacích, kdy druhý rodič neplatí alimenty.

Naše Jana Maláčová chce proto prosadit návrh zákona, v rámci kterého by stát dětem neplatičů posílal měsíčně 15-25 % průměrné mzdy podle jejich věku. Vyplacené dávky by potom po neplatiči alimentů vymáhal stát. „Během babího léta se chceme pořádně opřít do zavedení zálohovaného výživného,” říká Jana Maláčová.

Podle průzkumů si na výdaje spojené se školními pomůckami a dětskými kroužky zvládá našetřit jen 25 procent samoživitelů. Ostatní shání pomůcky pro děti z druhé ruky nebo si na ně půjčují. Tyto rodiny už nesmí být nadále bez pomoci státu!

Celých 13 procent rodičů nemohou dětem platit nejen kroužky, ale dokonce ani školní obědy. Samoživitelé ale přitom mohou požádat o mimořádnou okamžitou pomoc ze strany státu! Rodiče službu mohou využít i na výdaje spojené se začátkem školního roku, které se pohybují až v řádech tisíců korun. O této pomoci se dočtete více například ZDE.

Věříme, že se podaří prosadit návrh naší Jany Maláčové a stát tak konečně ulehčí samoživitelům těžkou situaci. Děti přece nesmí doplácet na nezodpovědnost některého z rodičů. Přečtěte si celý článek o samoživitelích a jejich starostech na začátku školního roku ZDE.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama
autor: PV
reklama


Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Berdychová: Kraj ocení dobrovolníky, kteří udržují historické dědictví

22:09 Berdychová: Kraj ocení dobrovolníky, kteří udržují historické dědictví

Královéhradecký kraj v roce 2021 udělí Ceny za příkladnou realizaci obnovy architektonického dědictv…