ČSSD: Minimum, ze kterého nejde vyžít. A možná bude ještě hůř

19.08.2019 19:58 | Zprávy
autor: PV

Komentář na facebookovém profilu k výši životního a existenčního minima

ČSSD: Minimum, ze kterého nejde vyžít. A možná bude ještě hůř
Foto: Hans Štembera
Popisek: ČSSD, ilustrační foto

Životní a existenční minimum se nezvyšovalo ostudně dlouhých 7 let. A to i přes to, že ekonomice se daří. Jaká je ale realita pro běžné lidi? Senioři žijí místo důstojného stáří na stará kolena v chudobě. Rodiny s dětmi nemají ani na školní obědy. Tisíce lidí končí v dluhové pasti a v rukou exekutorů. Tak to opravdu má vypadat, když se státu ekonomicky daří?

Obě minima jsou přitom pro desítky tisíc lidí naprosto zásadní. Navýšení se snaží už od svého nástupu do funkce prosadit naše ministryně práce a sociálních věcí Jana Maláčová. Na tom, že se životní a existenční minimum musí už konečně zvýšit, se shodnou dokonce už i některé opoziční strany. Ministryně financí ale považuje zvyšování za zcela zbytečné.

Tento článek je uzamčen

Článek mohou odemknout uživatelé s odpovídajícím placeným předplatným, nebo přihlášení uživatelé za Prémiové body PL

Mgr. Petr Macinka byl položen dotaz

Jak to je?

Musí nebo nemusí získat diplomati z Ruska získat povolení pro vstup do ČR? Prý jim stačí poslat e-mail. To jako vám nebo komu? Kdo teď o jejich vstupu do ČR rozhoduje a na základě čeho?

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:

Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

Komínek (KSČM): Problém je ve chvíli, kdy se z názoru stává „jediná pravda“

22:31 Komínek (KSČM): Problém je ve chvíli, kdy se z názoru stává „jediná pravda“

Komentář na svém veřejném facebookovém profilu k herci Hynku Čermákovi.