ČSSD Ostrava: Martin Machač poté, co ukončil členství v ČSSD, rezignoval na funkci zastupitele

09.03.2018 5:36

Bývalý člen ČSSD se rozhodl poté, co ukončil členství ve straně, rezignovat na funkci zastupitele městského obvodu Ostrava – Jih.

ČSSD Ostrava: Martin Machač poté, co ukončil členství v ČSSD, rezignoval na funkci zastupitele
Foto: CSSD.cz
Popisek: Logo ČSSD

Martin Machač oznámil rezignaci písemně vedení obvodu. Na jeho místo v zastupitelstvu nastoupí další v pořadí na kandidátce do voleb složením slibu zastupitele na jednání Zastupitelstva MOb Ostrava-Jih 8.3.2018.

"Dovolte mi, abych jménem celého klubu zastupitelů za ČSSD poděkoval za práci, kterou Martin Machač vykonal v uplynulých více než 7 letech pro občany Ostravy-Jihu jako zastupitel za ČSSD," uvádí Adam Rykala, předseda klubu zastupitelů za ČSSD Ostrava-Jih a místopředseda OVV ČSSD Ostrava.

Okresní výkonný výbor ČSSD vítá tento krok. „Snažíme se sice přesvědčovat členy, aby neopouštěli stranu, ale pokud se tak rozhodnou a zastávají funkce v zastupitelstvech obvodů nebo města či kraje, považujeme za správné, aby tyto mandáty již jako nečlenové ČSSD složili. Věříme, že si kolegové, kteří v uplynulých dnech ČSSD opustili, vezmou z Martina Machače příklad a nebudou se držet funkcí, které získali jako kandidáti ČSSD,“ uvedla předsedkyně OVV ČSSD Ostrava Jana Vajdíková.

Výbor na svém posledním zasedání vyzval především zastupitele města a kraje, kteří se rozhodli odejít ze strany (L. Palyza. B. Jelonková, L. Feiková, V. Štolba, K. Bednář, R. Ficek), aby placené funkce opustili a přenechali je řádným členům strany.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

autor: PV

Bety.cz - magazín nejen pro mámy - horoskopy, recepty, diskuse, soutěže

Bety.cz TESTOVÁNÍ - Testujte s námi nové produkty či služby a o své názory a doporučení se podělte s ostatními čtenářkami Bety.cz.

Prostřeno.cz - recepty on-line - vaření, recepty, gastronomie

reklama
Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Piráti: Pokud neprojde náš úsporný balíček, státní rozpočet nepodpoříme

6:28 Piráti: Pokud neprojde náš úsporný balíček, státní rozpočet nepodpoříme

Rozpočet České republiky, novela cizineckého zákona, předřazení bodu o exekucích, zrušení výjimek pr…