„Prasata.“ Na Ústí se valí nadávky za zničený dron

22.02.2026 21:30 | Monitoring
autor: Naďa Borská

„Pár lidem to hnulo žlučí,“ připouštějí organizátoři výstavy maket útočných dronů, která se o víkendu konala na náměstích sedmnácti českých a moravských měst. Představení v Ústí nad Labem exponát nevydržel, neznámý útočník ho rozdupal. Živě se o tom diskutuje na sociálních sítích.

„Prasata.“ Na Ústí se valí nadávky za zničený dron
Foto: Facebook
Popisek: Rozmlácená maketa dronu Šáhid vystavená v Ústí nad Labem

Na Mírovém náměstí v Ústí nad Labem byla v sobotu zničena maketa íránského sebevražedného dronu Šáhid-136, kterou zde iniciativa Dárek pro Putina umístila u příležitosti čtvrtého výročí ruské invaze na Ukrajinu.

Model v reálné velikosti, instalovaný společně s dalšími šestnácti kusy v centrech českých měst, měl veřejnosti připomenout hrozbu, kterou podle organizátorů představují ruské útoky na ukrajinskou civilní infrastrukturu. V Ústí se však maketa stala terčem agrese. Podle svědků a informací organizátorů na ni neznámý muž skočil a rozmlátil ji, přičemž došlo k hádce mezi kolemjdoucími.

Fotografie přelomeného a zničeného exponátu se rychle rozšířily na sociálních sítích, kde místní skupina ironicky okomentovala: „Na ústeckou protivzdušnou obranu je spolehnutí.“ Zbytky makety organizátoři v neděli dopoledne odklidili. Pachatel zatím nebyl identifikován.

Tento článek je uzamčen

Článek mohou odemknout uživatelé s odpovídajícím placeným předplatným, nebo přihlášení uživatelé za Prémiové body PL

Radek Koten byl položen dotaz

Lékaři

Já si lékařů vážím a nemají to snadné. Už samotné studium a ta zodpovědnost. Na druhou stranu dost jistě vlivem médií sledujeme případy, kdy došlo k nějakému pochybení na straně lékařů. Je tak na jejich nahrávání opravdu něco tak špatného a nepochopitelného? Já teda mám s lékaři dobrou zkušenost, al...

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:

Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Uživateli nejlépe hodnocený komentář

Čím více se tlačí na pilu, , Uživatel se přihlásil ke kodexu Dobré DiskuseAjkaBajka , 23.02.2026 3:28:57
tím se veškerá snaha stává kontraproduktivní. Ve mě už to celkem vzato vzbuzuje spíš absolutní nesnášenlivost vůči všemu co se týká Ukrajinskeho konfliktu. Jděte už se vším k šípku a nechte nás proboha žít a svobodně se vyjadřovat a myslet a nenuťte nás k falešné lasce.

|  20 |  0

Další články z rubriky

Silná lobby za Pavlem. Turek pojmenoval problém

19:25 Silná lobby za Pavlem. Turek pojmenoval problém

Vládní zmocněnec pro klimatickou politiku Filip Turek (Motoristé) naznačil, že prezident Petr Pavel …