ČSSD umístila do Lidového domu kondolenční knihu

16.04.2015 14:21

Vedení sociální demokracie, které vyjadřuje upřímnou soustrast manželce, dětem a celé rodině zesnulého Stanislava Grosse, nechalo do informačního centra v Lidovém domě umístit kondolenční knihu.

ČSSD umístila do Lidového domu kondolenční knihu
Foto: Zbyněk Pecák
Popisek: Stanislav Gross
reklama

Členové sociální demokracie i lidé z široké veřejnosti mohou vyjádřit soustrast s úmrtím Stanislava Grosse zápisem do kondolenční knihy. Tu dnes krátce po 13. hodině nechalo vedení ČSSD umístit do informačního centra, které se nachází v přízemí Lidového domu v pražské Hybernské ulici. 

Stanislav Gross vstoupil do ČSSD v květnu 1990 a už v září se stal členem jejího předsednictva. Stál také jako zakládající člen u vzniku Mladých sociálních demokratů (MSD), mládežnické organizace strany. V letech 1991-1994 byl jejím předsedou a první dobu svého funkčního působení současně vykonával funkci předsedy Rady mládeže Čech, Moravy a Slezska.  

Do celostátní politiky vstoupil Stanislav Gross po parlamentních volbách roku 1992, stal se poslancem nejprve České národní rady a po zániku československé federace poslancem Poslanecké sněmovny PČR. Tuto funkci vykonával 11 let, vždy přitom patřil k nejvýraznějším osobnostem poslaneckého klubu sociální demokracie.  

Politická dráha Stanislava Grosse vyvrcholila na přelomu století, kdy se stal postupně předsedou poslaneckého klubu (1995-2000), ministrem vnitra (2000-2004), statutárním místopředsedou strany (2001-2004), předsedou české vlády (2004-2005) a předsedou České strany sociálně demokratické (březen-září 2005).

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama

autor: ČSSD

reklama


Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Vinklátová (SLK): Liberecký kraj zaplatí obnovu sbírkových předmětů

5:34 Vinklátová (SLK): Liberecký kraj zaplatí obnovu sbírkových předmětů

Zapojení do projektu „Záchrana pokladů z depozitářů Severočeského muzea v Liberci“ schválili členové…