Cabicar (TOP 09): V Červeném Kostelci vznikne nové zázemí pro mobilní hospic a stacionář

14.09.2018 12:41

Zastupitelé Královéhradeckého kraje schválili poskytnutí dotace ve výši šesti milionů korun pro Oblastní charitu Červený Kostelec. Ve zdejším zařízení dojde k vybudování nového zázemí pro mobilní hospic a domácí hospicovou péči s paliativní ambulanci a stacionářem. Veškeré stavební práce by měly skončit do konce roku 2019.

Cabicar (TOP 09): V Červeném Kostelci vznikne nové zázemí pro mobilní hospic a stacionář
Foto: TOP 09
Popisek: Aleš Cabicar
reklama

„Díky demografickému vývoji a dalším potřebám v oblasti sociálních služeb je nezbytné vybudovat odpovídající zázemí pro poskytování hospicové péče a na ní dále navazující služby. Z tohoto důvodu jsem velmi rád, že se zařízení v Červeném Kostelci do konce příštího roku dočká nového a odpovídajícího zázemí,“ řekl náměstek hejtmana Královéhradeckého kraje pro oblast zdravotnictví Aleš Cabicar.

Do konce příštího roku dojde k vybudování novostavby, ve které se budou poskytovat terénní zdravotní služby, hospicová zdravotní péče a ambulance paliativní péče se stacionářem. Tyto složky sociálních služeb doposud sídlily odděleně.

Celkové náklady projektu dle odhadu přesahují 16 milionů korun. Královéhradecký kraj letos poskytne 6 milionů korun s tím, že totožnou částku by měl poskytnout i v příštím roce. Zbývající část nákladů uhradí oblastní charita ze svých zdrojů.

Mobilní hospic Anežky České společně s paliativní ambulancí byl založen v roce 2010, odkdy poskytuje terénní paliativní péči těžce nemocným a umírajícím osobám v jejich domácnostech. Ročně poskytuje svoje služby téměř stovce klientů, přičemž téměř ve všech případech nemocní žijí ve svých domácnostech.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama
autor: PV
reklama


Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Skopeček (ODS): Návrh rozpočtu na příští rok je absurdní fikce a příprava na úplatky voličům

9:09 Skopeček (ODS): Návrh rozpočtu na příští rok je absurdní fikce a příprava na úplatky voličům

Komentář místopředsedy poslaneckého klubu ODS