Cabicar (TOP 09): Záchranáři budou ještě lépe připraveni na mimořádné situace

25.08.2017 8:33

Cvičné figuríny i školicí pomůcky a simulátory – položky veřejné zakázky, jejíž vypsání odsouhlasila Rada Královéhradeckého kraje. Předpokládaná cena projektu na vybavení výcvikového a školicího střediska v Hradci Králové je bezmála 8 milionů korun. Většinu této částky pokryje evropská dotace, o kterou kraj žádal na přelomu loňského roku.

Cabicar (TOP 09): Záchranáři budou ještě lépe připraveni na mimořádné situace
Foto: TOP 09
Popisek: Aleš Cabicar

„Rada Královéhradeckého kraje odsouhlasila vypsání veřejné zakázky na dodání simulátorů pro hradeckou výcvikovou základnu Zdravotnické záchranné služby Královéhradeckého kraje. Předmětem zakázky je dodávka jedenácti simulátorů a cvičných figurín pro nácvik záchranářských technik, které zlepší podmínky výcviku našich záchranářů a připraví je ještě lépe na mimořádné situace,“ informoval Aleš Cabicar, náměstek hejtmana odpovědný za oblast zdravotnictví.

Maximální cena zakázky je 7,7 milionů korun vč. DPH. 90 % této částky pokryjí dotace (85 % půjde z Integrovaného regionálního operačního programu, do kterého kraj projekt přihlásil v prosinci roku 2016, 5 % přispěje stát). 10 % doplatí kraj ze svého.

Kromě dovybavení hradeckého výcvikového střediska má Královéhradecký kraj přislíbeny finance z dotačního programu i na 36milionový projekt na vybudování výjezdového stanoviště ZZS KHK v lokalitě Temný Důl a také na přístavbu u heliportu Letecké záchranné služby Hradec Králové, kde v současnosti probíhají vzdělávací semináře pro záchranáře a lékaře ZZS KHK či například pro členy horské služby.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

autor: PV

Bety.cz - magazín nejen pro mámy - horoskopy, recepty, diskuse, soutěže

Bety.cz TESTOVÁNÍ - Testujte s námi nové produkty či služby a o své názory a doporučení se podělte s ostatními čtenářkami Bety.cz.

Prostřeno.cz - recepty on-line - vaření, recepty, gastronomie

reklama
Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Bláha (ODS): Příští rok začne stavba fotbalového stadionu

22:41 Bláha (ODS): Příští rok začne stavba fotbalového stadionu

V příštím týdnu budou zastupitelé rozhodovat o podmínkách a režimu stavby fotbalového stadionu v Hra…