„Myšlenka na tuto aplikaci vznikla před prázdninami a v podstatě využívá již osvědčených parametrů aplikace „Záchranka“, akorát s tím rozdílem, že aplikace „V bezpečí“ je propojena s Vašimi blízkými. A proč vznikla? Kdokoliv z nás se může ocitnout v situaci, kdy potřebuje rychle kontaktovat své blízké. Například při večerní cestě temnou uličkou či parkem. I když tato představa není příjemná, vždy je lepší být připravený, než úplně bezmocný, “ říká Ing. Roman Celý, náměstek hejtmana Jihomoravského kraje.
Mobilní aplikace prostým stisknutím tlačítka odesílá polohu uživatele nastaveným nouzovým kontaktům. Zároveň je aktivována svítilna a hlasitá siréna, která může vystrašit případného útočníka. „Celý systém funguje bez připojení k internetu a nouzová zpráva je odeslána cestou standardní SMS. Vaši blízcí tak obdrží informaci o Vaší poloze a naléhavé potřebě pomoci. Součástí zprávy je také informace o přesnosti polohy, stanovené především pomocí systému GPS,“ uvedl Filip Maleňák, autor aplikace.
Ne vždy je v krizové situaci čas na hledání mobilního telefonu a případnou aktivaci tlačítka ALARM. Pro tyto případy nabízí aplikace možnost nastavení odpočtu času, za který dojde k automatické aktivaci alarmu. „Uvítala jsem tento nápad, protože směřuje hlavně na dvě věkové kategorie, a to jsou děti a senioři. Tito lidé, když se dostanou do stresu a jsou pod tlakem, tak velmi špatně dokáží popsat, kde jsou,“ dodala Jarmila Bisomová, vedoucí Oddělení rodinné politiky KrÚ JMK.

Tento článek je uzamčen
Článek mohou odemknout uživatelé s odpovídajícím placeným předplatným, nebo přihlášení uživatelé za Prémiové body PLPřidejte si PL do svých oblíbených zdrojů na Google Zprávy. Děkujeme.
autor: PV