Černoch (Úsvit): K výpovědi Bohemians Praha 1905

13.09.2014 17:15

Budoucnost fotbalového klubu Bohemians Praha 1905 je opět ohrožena. Tentokrát kvůli výpovědi z nájemní smlouvy k Ďolíčku, kterou klub dostal k 30. listopadu od majitele stadionu, společnosti Bohemians Real.

Černoch (Úsvit): K výpovědi Bohemians Praha 1905
Foto: Hnutí Úsvit
Popisek: Marek Černoch, poslanec za Úsvit

Podle mých informací došlo na průtahy ze strany pražského magistrátu. Doposud nebyla naplněna dohoda o tom, že dlouhodobé problémy spojené s pronájmem stadionu vyřeší výměna pozemků mezi společností Bohemians Real a Prahou 10. Zastupitelé této městské části přitom výměnu schválili již před několika měsíci.

Do dnešního dne se jim však nedostalo formálního úředního schválení od magistrátu. Ten měl obdržet veškeré potřebné podklady, přičemž na vyřízení měl 45 dní. Magistrát hlavního města Prahy má zřejmě dost starostí s administrativou, kterou zjevně nestíhá vyřizovat. Bylo to vidět i na čtvrtečním jednání zastupitelstva hlavního města, kterého jsem se zúčastnil. Toto zasedání probíhalo tak, že zastupitelé dostali pár dní před jednáním půlmetrový stoh papírů, které si měli pročíst, což je téměř nemožné.

Úsvit přímé demokracie dlouhodobě usiluje o potlačení byrokracie a zároveň chceme transparentnost. Zastávám názor, že v 21. století bychom se neměli bát elektronizace úředních dokumentů, což by usnadnilo život nejen občanům, ale také úředníkům. Chci také zdůraznit, že vedení města by se mělo raději zabývat konkrétní prací pro občany, namísto vyřizování si vzájemných účtů.

reklama

autor: Marek Černoch

nálepkování

Čemu pozitivnímu podle vás přispívá to věčné nálepkování? Vaše vláda a Vy nevyjímaje, dost často nálepkuje demostranty. Proč? Co tím získáváte?

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:


Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

Skopeček (ODS): Evropa to už nezvládá a masová migrace vítaná není

20:14 Skopeček (ODS): Evropa to už nezvládá a masová migrace vítaná není

Komentář na svém veřejném facebookovém profilu k migraci.