Černoch (Úsvit-NK): Turecko žádá výkupné za Evropu

1. 2. 2016 12:59

Sázka na "Tureckou kartu" selhala. Turecko za slíbené 3 miliardy EURO neudělalo vůbec nic pro to, aby alespoň omezilo proud migrantů do Evropy. Přesto už natahuje ruku po dalších miliardách.

Černoch (Úsvit-NK): Turecko žádá výkupné za Evropu
Foto: Hans Štembera
Popisek: Marek Černoch v redakci Parlamentních Listů

Už jich chce pět. Ještě horší je, že odmítá, aby EU mohla kontrolovat, kam peníze jdou, zda na se třeba nerozkradou. Mezitím dále, bez ohledu na zimu, proudí z Turecka do Řecka na tři tisícovky migrantů denně. Jednání Turků nelze nazvat jinak, než jako vyděračství. Je absurdní, že za této situace německá kancléřka nabízí Turecku nejen peníze, ale i odběr statisíců migrantů. Přitom dokonce už i první místopředseda Evropské komise a tvrdý zastánce zavedení povinných kvót Timmermans uznává, že dva ze tří migrantů nemají právo na azyl...

Jak to může pokračovat? Bude chtít Ankara zítra 10 miliard EURO? A přesun milionu migrantů do Evropy k tomu? Přičemž ani nedostaneme žádné záruky, že Turci začnou hlídat vlastní hranice?

Mám pocit, že někteří evropští politici zešíleli. Za ty tři miliardy pro Turecko jsme dávno mohli mít na hranici Schengenu pevné třímetrové ploty a strážní věže. Hranici v Egejském moři mohly neprodyšně blokovat vojenské lodě. Až bychom takto ochránili sami sebe, pak jsme třeba mohli jednat s Ankarou o dalších podmínkách. Když Turci vidí, jak jsme proti (zjevně řízené) migrační invazi bezbranní, budou si dále diktovat. Taková jsou zkrátka pravidla války. A kdo si myslí, že toto není válka, ten si lže do kapsy. Toto JE hybridní válka, přičemž na naší straně už jsou oběti - atentáty v Paříži a silvestrovské sexuální útoky zcela evidentně mají souvislost s masovou migrační vlnou. Pokud se nezačneme bránit, tato invaze v krátké době zničí náš právní, ekonomický a sociální systém.

Jenomže, místo obrany vlastních občanů evropští politici zřejmě raději zaplatí útočníkům výkupné a budou doufat, že ti je na oplátku nechají žít. Bláhová a nebezpečná idea!

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

autor: PV

Bety.cz - magazín nejen pro mámy - horoskopy, recepty, diskuse, soutěže

reklama
Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Topolánek: Absolutní respekt k „pěti statečným“ ústavním soudcům

16:50 Topolánek: Absolutní respekt k „pěti statečným“ ústavním soudcům

Komentář na facebookovém profilu ke stanovisku pěti soudců Ústavního soudu