Městská část Praha 2 tak deklarovala svou podporu další organizaci pomáhající obětem trestných činů. V loňském roce radnice obdobně podpořila aktivity Bílého kruhu bezpečí a zahájila společný program „Praha 2 – městská část vlídná k obětem“, spočívající v aktivitách vedoucích ke zvýšení informovanosti občanů, úředníků, sociálních pracovníků, policistů a strážníků o obětech trestných činů, jejich potřebách, právech, postavení v trestním řízení a o možnostech pomoci.
"Jsem ráda, že na území Dvojky bude centrum pomoci obětem domácího a sexuálního násilí, které může mít mnoho podob. Nechci si ani představit, co vše se může za domácím násilím skrývat. Rychlá a profesionální pomoc je v takových případech velmi důležitá," uvedla starostka městské části Praha 2 Jana Černochová. „Doplní tak portfolio dalších organizací, které v Praze 2 poskytují pomoc obětem trestných činů a pomáhají jim předcházet,“ dodala starostka.

Tento článek je uzamčen
Článek mohou odemknout uživatelé s odpovídajícím placeným předplatným, nebo přihlášení uživatelé za Prémiové body PLPřidejte si PL do svých oblíbených zdrojů na Google Zprávy. Děkujeme.
Článek obsahuje štítky
bezpečnost , Černochová , násilí , ODS , Praha 2 , spolupráce
autor: PV
Pokorná Jermanová (ANO): Emisní povolenky schválila Fialova vláda a teď proti tomu falešně bojuje
A kdo schválil a podepsal Green Deal? A co jste udělali pro jeho zrušení, jak jste slibovali? Podle mě jste jak jeden za 18 a druhý bez dvou za 20
Další články z rubriky

6:16 Kavij (KSČM): Ministerstvo obrany má díky zbrojařskému lobbingu NATO žně
Nepomohla ani osmimiliardová záloha, dodávka letounu C-390 se zpozdí.
- 22:14 Farský (STAN): Ve střední Evropě posilují antievropské a antiukrajinské síly
- 20:16 Mádlová (ANO): Piráti slibují modré z nebe. Připomeňme si fakta o nich
- 20:06 Hejtman Holiš: Žádám prezidenta o veto školského zákona
- 18:02 Rajchl (PRO): Pokud uspějeme, od totalitního kyjevského režimu se distancujeme
- 16:14 Schillerová (ANO): Moc v ČR mají lobbisté bank, zbrojařů a energetických gigantů, ne Fiala