Červíček (ODS): Do soutěže na autobusovou dopravu pro příštích deset let se přihlásilo devět firem

27. 5. 2019 20:21

Minulý týden skončil termín pro podávání nabídek do veřejné soutěže na zajištění linkové autobusové dopravy na území Královéhradeckého kraje pro roky 2020 až 2030. Do soutěže se přihlásilo devět dopravních firem. Hodnotící komise a následně rada kraje v nadcházejících týdnech rozhodne o vítězích, kteří zajistí dopravu v osmi oblastech regionu.

Červíček (ODS): Do soutěže na autobusovou dopravu pro příštích deset let se přihlásilo devět firem
Foto: ODS
Popisek: Martin Červíček
reklama

„Do soutěže se přihlásilo devět firem, přičemž některé z nich podaly nabídku na více oblastí nebo se účastní ve sdružení s jinou firmou. Královéhradecký kraj nyní všem účastníkům výběrového řízení zašle protokol o otevírání nabídek. Informace o konkrétních nabídkách a další propozice soutěže zveřejníme po jejím vyhodnocení a schválení výsledku Radou Královéhradeckého kraje,“ sdělil první náměstek hejtmana pro dopravu Martin Červíček.

Královéhradecký kraj vypsal soutěž na zajištění veřejné autobusové dopravy loni. Hodnota celé zakázky činí v maximální hodnotě 7,7 miliardy korun, a je proto nejnákladnější veřejnou soutěží v historii kraje. Tendr má zajistit autobusovou dopravu v celém Královéhradeckém kraji do roku 2030.

Zakázka se dělí na osm dílčích částí: Broumovsko, Náchodsko, Novoměstsko, Rychnovsko, Trutnovsko, Královédvorsko, Hradecko a Jičínsko. Zajištění autobusové dopravy má přesah i na území sousedních krajů – Pardubického, Libereckého a Středočeského.

Referenční rozsah dopravního výkonu byl stanoven na 18,4 milionu autobusových kilometrů ročně. Aktuální součet maximální výše nabídkových cen v jednotlivých částech je pro jeden rok 716,2 milionu korun bez DPH. Zakázka počítá s nasazením 248 autobusů. Zakázka řeší zajištění veřejné autobusové dopravy na území celého Královéhradeckého kraje od třetí celostátní změny jízdních řádů v roce 2020 do dne předcházející třetí celostátní změny jízdních řádů v roce 2030.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama
autor: PV
reklama


Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

KSČM: Není bezpečnostním ani ekonomickým zájmem ČR zapojit se do 'obchodní války‘

6:32 KSČM: Není bezpečnostním ani ekonomickým zájmem ČR zapojit se do 'obchodní války‘

Stanovisko VV ÚV KSČM k průběhu a výsledkům návštěvy ministra zahraničních věcí Spojených států M. P…