Češka: Smrt v přímém přenosu

16.05.2018 16:38

ČSSD se žene jak chrt za nabízenou kostí! Slintá po moci a penězích bez ohledu na podmínky, které s dosažením tohoto cíle souvisejí. Dřívější hrdost jako by nikdy neexistovala.

Češka: Smrt v přímém přenosu
Foto: Hans Štembera
Popisek: Schůze vlády v demisi. Na programu mimo jiné i novela zákona o zbraních či zákoníku práce
reklama

Původně jsem neměl v úmyslu to sledovat, ale nešlo tomu uniknout. Jak jsem v jednom z předchozích článků předpovídal, při sestavování vlády došlo na osudové číslo 108. To je tak, když má kdosi enormní snahu působit ve vládě za každou cenu.

U KSČM samozřejmě není divu. Kdo by nechtěl po letech vystoupit ze stínu zatracení?! Naskytla se příležitost, která se neodmítá. Zároveň od zástupců KSČM očekávám nabírání dechu s rozvahou, nemyslím, že se začnou zbrkle rvát o moc.

Zato ČSSD se žene jak chrt za nabízenou kostí! Slintá po moci a penězích bez ohledu na podmínky, které s dosažením tohoto cíle souvisejí. Dřívější hrdost jako by nikdy neexistovala.

Pokud opravdu vznikne trojkoalice ANO, ČSSD, KSČM, vítězství si připíšou ve skutečnosti jen dvě strany. ANO, které legitimně obsadí všechny zbývající posty, o něž usiluje, a KSČM, která přestane žít ve stigmatu zatracené strany, a otevře si tak dveře do dalších vlád. 

Říká se, že ve trojici je vždycky jeden „ten třetí“. V tomto případě je jím ČSSD, která tuto podobu vlády možná nepřežije. Jen nevím, jak rychlá její smrt bude.

Možné tři scénáře nabízí sama příroda:

  1. Rychlá smrt explozivním vyvrcholením jako u trubců včel medonosných
  2. Pomalá smrt vyčerpáním jako u vakomyši černoocasé, která kvůli udržení tempa potlačuje svůj imunitní systém, a po několika týdnech nepřetržité akce padne.
  3. Náhlá smrt jako u samce kudlanky nábožné, který po rychlé akci poslouží partnerce jako potrava.

Zkrátka, devotní postoj plný slepého chtíče vede jen k předčasné smrti. Nic na tom nezmění ani jeden odhodlaný člen, který dokáže obhajovat své činy proti přesvědčení ostatních.   

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama

autor: PV

reklama


Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Senátor Drahoš: Věřím, že tenhle krok pomůže přilákat do školství kvalitní lidi

23:09 Senátor Drahoš: Věřím, že tenhle krok pomůže přilákat do školství kvalitní lidi

Projev na 98. schůzi Poslanecké sněmovny 13. dubna 2021 k zákonu o pedagogických pracovnících