Chabr (TOP 09): Praha chce stanovit rámec správy a využití náplavek

20. 1. 2020 17:02

Rada hl. m. Prahy dnes schválila záměr vytvořit Strategický rámec správy a využití pražských náplavek. Ten má sloužit jako příklad spolupráce hlavního města Prahy, rezidentů a uživatelů prostor náplavek při realizaci jejich provozně a ekonomicky udržitelné správy.

Chabr (TOP 09): Praha chce stanovit rámec správy a využití náplavek
Foto: TOP 09 / Martin Kubica
Popisek: Jan Chabr
reklama

Pražské náplavky se v posledním desetiletí staly velmi populárním místem setkávání a zábavy. Popularitu s malým zpožděním následují stavební úpravy náplavek, kobek a jejich technického zázemí tak, aby po stránce infrastruktury a bezpečnosti odpovídaly návštěvnosti a hygienickým standardům současnosti. Neméně důležitou součástí kultivace náplavek je i nové nastavení jejich programového využití. Vzhledem k stále rostoucímu cestovnímu ruchu v Praze a logickému rozvoji na něj navazujících komerčních aktivit lze totiž vnímat stále častěji i negativní jevy s tím spojené.

„Strategie pro budoucí využití náplavek bude připravena především s ohledem na život Pražanů. Je mým cílem, aby v centru Prahy vznikla volnočasová zóna, kterou budou opakovaně navštěvovat občané všech věkových kategorií a rodiny s dětmi,“ uvedl radní hl. m. Prahy pro oblast majetku Jan Chabr.

Rámec by měla tvořit především pravidla pro realizaci autentického a atraktivního obsahu nejvyšší kvality, obsahu dostupného pro obyvatele i návštěvníky Prahy, současně však ohleduplného vůči místním rezidentům a ekologicky udržitelného. Obsahem pravidel bude být i aktualizace cenové politiky hlavního města Prahy vůči nájemcům náplavek. Nově vytvořený dokument bude veřejně dostupný a pro uživatele náplavek závazný.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama
autor: PV
reklama
Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Otys (TOP 09): Česko, hospoda Evropy

6:28 Otys (TOP 09): Česko, hospoda Evropy

Vtipkujeme o tom, v jaké sazbě se ocitne pivo, když střechu hospody odnese orkán Sabine. V onom poba…