Chalánková (TOP 09): Požádala jsem velvyslankyni o zpětné prošetření případu Michalákových

29.10.2016 8:35 | Zprávy
autor: PV

Prohlášení poslankyně Jitky Chalánkové po setkání s velvyslankyní Norského království.

Chalánková (TOP 09): Požádala jsem velvyslankyni o zpětné prošetření případu Michalákových
Foto: top09.cz
Popisek: Poslankyně za TOP 09 Jitka Chalánková

S potěšením jsem tento týden přijala příslib paní velvyslankyně Siri Sletner, že se osobně obrátí na norskou ministryni pro děti a rovnost Solveig Horne a zprostředkuje jí mou prosbu o zařazení případu české rodiny Michalákových do skupiny kauz, které norská vláda slíbila zpětně prošetřit.

S lítostí naopak konstatuji, že premiér Bohuslav Sobotka, na něhož jsem se s obdobnou prosbou obracela již v srpnu letošního roku, nereagoval a žádnou aktivitu směrem k norské vládě nevyvinul. Premiér České republiky tak nevyužil jedinečnou příležitost pomoci českým občanům, kterou nabídla samotná norská vláda.

Tento článek je uzamčen

Článek mohou odemknout uživatelé s odpovídajícím placeným předplatným, nebo přihlášení uživatelé za Prémiové body PL

Přidejte si PL do svých oblíbených zdrojů na Google Zprávy. Děkujeme.

Mgr. Filip Turek byl položen dotaz

Podle vás je napadení Ukrajiny Ruskem ospravedlnitelné?

Vážně myslíte, že za válku na Ukrajině může rozšiřování NATO? Proč by se nemohlo rozšiřovat? A chápu vás dobře, že tak Rusko bylo v právu Ukrajinu napadnout a snažit se zmocnit jeho území? Ostatně i kdyby byla pravda to, co jste řekl, proč by za rozšiřování NATO měla nést následky právě Ukrajina?

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:

Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

Koudelka (Trikolora): Srbsko-dánské déja vu

6:07 Koudelka (Trikolora): Srbsko-dánské déja vu

V mezinárodním právu jsou dva základní prameny práva – mezinárodní obyčeje a smlouvy. Oba prameny js…