Chalupa (ANO): Jsem xenofob?

18.10.2015 10:01 | Zprávy
autor: PV

V poslední době se setkávám s jistým způsobem manipulace s fakty - jakoby mnozí, včetně vrcholné reprezentace EU, zejména směrem na západ od nás, zapomněli na téměř půl milionu lidí z jiných zemí (Ukrajina, Rusko, Syrie, Řecko, Vietnam...), kterým Češi již zcela přirozeně nabídli svou pomoc, své území, svůj sociální systém atp.

Chalupa (ANO): Jsem xenofob?
Foto: anobudelip.cz
Popisek: Bohuslav Chalupa, poslanec ANO

Pokud si to přepočítáme na velikost naší země a počet obyvatel, za co se máme, vážení, stydět? A to jsem nevyjmenoval ostatní formy pomoci, kterou ČR nabídla a nabízí v rámci řešení existující migrační krize....

Kdo na koho "hází" odpovědnost (kdo se k ní nehlásí) - bohužel, ten, kdo hází svou odpovědnost za efekty vzniklé migrační krize na jiné, je v této chvíli především Německo a jeho následovatelé (Francie, Švédsko...). Oni, a nikoli my, se bez předchozí snahy a diskuse o nalezení shody s ostatními státy EU rozhodli k jednostranným politickým gestům a otevřeli dveře dokořán (?pandořinu skříňku?) a nyní z pozice síly požadují solidární účast a "spravedlivé" přerozdělení nákladů spojené s jejich populistickým, zcela nepřipraveným a jednostranným rozhodnutím. Mám se jako politik omlouvat za to, že to považuji za velmi těžce přijatelné, za nehoráznou drzost?

Kdo nese odpovědnost za nedostatečnou ochranu Shengenského prostoru? Kdo kontroloval a souhlasil s poskytováním finančních prostředků Itálii a Řecku, kde jsou tyto peníze daňových poplatníků? Kdo po léta přehlížel evidentní fakt, že žádná ochrana Shengenu neexistuje? Kde jsou nyní ony velmi solidně honorované komise a konkrétní (nez)odpovědné osoby Evropského parlamentu, kdy budou ke své odpovědnosti za nečinnost a rozkrádání voláni? Jako obvykle ..... je ticho po pěšině. Budeme se také tvářit, že se vlastně nic nestalo? Pokud pátráme po příčinách aktuálního stavu , pak i toto, je jednou z jeho příčin...nekopetentnost, nezopovědnost a arogance Evropské politické reprezentace.

Německo a Francie nás opět "kádruje" - mám se omlouvat za svůj názor, že Německo i Francie by měli být, s ohledem na své "historické zásluhy" o prosperitu českého národa, velmi opatrní, pokud jde o kritiku našich postojů v EP?

Jsem xenofob, když ve svém postoji k integraci muslimských imigrantů vycházím z  nábožensko-strategických cílů, tak jak je zcela bez skrupulí definují hlavní Islámské autority? Odhlédnu-li od toho, že souhlasím s tím, že ne každý muslim je terorista, ale téměř každý terorista je muslim(fanatik), pak se musím zamýšlet i nad efektem naší nenásilné demokracie. V této chvíli část politických reprezentací EU staví na tom, že svým populistickým, kladným postojem k přijímání imigrantů v nich následně získají velmi stabilní a vděčné voličstvo. Např. i díky podílu voličských hlasů (uvádí se že jde až o 1,2 mil. hlasů) z imigrační komunity zvítězil pan Hollan v prezidentských volbách - to je přece docela funkční model.....

Tento článek je uzamčen

Článek mohou odemknout uživatelé s odpovídajícím placeným předplatným, nebo přihlášení uživatelé za Prémiové body PL

Mgr. Petr Macinka byl položen dotaz

Ústavní puč

Co tím přesně myslíte? Jak podle vás prezident násilně mění ústavní pořádky? Prezident přeci využil svého práva se obrátit na soud a ten nějak rozhodl, on přeci žádnou ústavu nemění, jen vlastně požádal o upřesnění, jak je myšlena, což je podle mě i dobře a snad pro příště budete jako politici věnov...

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:

Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

Ministr Klempíř: Byl jsem v nepřátelském prostředí

22:14 Ministr Klempíř: Byl jsem v nepřátelském prostředí

Komentář na svém veřejném facebookovém profilu k ministerské návštěvě festivalu ve Strážnici.