Chalupa: Veřejná výzva pro naše miliardáře - vlastence

26.01.2021 11:30

ANO - pochopím, že mnozí z nich nemají příliš důvěry v to, že s jejich darem naloží současná politická reprezentace hospodárně... Pak se ale musím zeptat, co míní tito bohatí a bezpochyby vlivní spoluobčané učinit pro to, aby tento pocit neměli.

Chalupa: Veřejná výzva pro naše miliardáře - vlastence
Foto: Hans Štembera
Popisek: Bohuslav Chalupa
reklama

S ohledem na stav naší stále silněji devastované vlasti, na nekončící zvyšování zadlužení našich potomků, obracím se s pokorou a prosbou na ty z nás, kteří byli v dobách příznivějších, výdělečně nejúspěšnější, aby věnovali část svých zisků do státní kasy tak, aby stát mohl pomoci desetitisícům těch, kteří melou doslova z posledního. Je jistě úcty hodné, že například pan premiér, který si v době svého premiérování a Covidové krize přišel na pěkných pár miliard dává - považte - celý svůj premiérský plat na dobročinné účely... nicméně MNOHEM ÚCTYHODNĚJŠÍ by bylo, kdyby věnoval státu byť jen polovinu z těchto (ne ze všech :-) miliard.A stejně úctyhodný by byl obdobný dar od našich dalších miliardářů, vlastenců - v České republice jich máme cca 210. 

ANO - pochopím, že mnozí z nich nemají příliš důvěry v to,že s jejich darem naloží současná politická reprezentace hospodárně....Pak se ale musím zeptat, co míní tito bohatí a bezpochyby vlivní spoluobčané učinit pro to, aby tento pocit/jistotu napříště už neměli.

Ono totiž asi není úplně v pořádku na jednu stranu v podstatě v pohodě vydělávat i v tom nepořádku velké peníze a na druhou se jaksi nezajímat, nestarat o to, v jakém stavu je země, v jakém stavu je legislativa, v jakém stavu je vzdělávací systém, jak funguje policie, za co utrácí naše vaše daně ministerstvo obrany, za kolik se staví dálnice  a další a další parametry fungování naší společnosti, naší vlasti.

Předem děkuji vám, které jsem oslovil, alespoň za zamyšlení.

Převzato z Profilu.

Ing. Bohuslav Chalupa

  • BPP
  • kanidát do Senátu ve volebním obvodě č.60 Brno-město
  • kontrolní výbor

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama
autor: PV
reklama


Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Ministr Brabec: Přidáváme 100 milionů korun na výsadbu stromů ve městech a obcích

10:01 Ministr Brabec: Přidáváme 100 milionů korun na výsadbu stromů ve městech a obcích

Už 200 milionů korun vyčerpali obce, spolky, firmy i občané na výsadbu stromů uvnitř měst a obcí. Mi…