„V Evropském parlamentu jsem už řadu studentů přivítala. Vždycky to bylo moc fajn setkání, bavilo mne, kolik toho studenti o EU vědí a musím říct, že nad některými jejich otázkami jsem se taky pěkně zapotila, ale vždy to bylo to prima, říká Dita Charanzová. Studenti se díky exkurzi podívají do prostor EP, kam by jinak neměli možnost přijít, dostanou se jim základní informace o fungování evropských institucí a samozřejmě následuje také diskuze, kde se mohou zeptat na vše, co je zajímá. „Zapojení mladých lidí do evropské problematiky, prohloubení jejich znalostí v této oblasti a možnost na vlastní oči vidět, kde a jakým způsobem EP zasedá a rozhoduje, považuji za strašně důležité,“ říká europoslankyně.
Zadání soutěže je poměrně široké, vyzývá studenty, aby se zamysleli nad tím, co pro vás znamená Evropská unie, co by znamenat měla, jak si EU představujete do budoucna, co by mohla Unie dělat lépe. „A protože žijeme v digitálním věku, nechceme po studentech nic jednoduššího, než převést nápad do stručně digitálního vzkazu. Třeba tak jak by mohl fungovat na sociálních sítích, ať už jako text na facebooku, obrázek na instagramu nebo třeba video na vimeo.com atd. Invenci se meze nekladou, využít mohou jakýkoli formát, který je napadne,“ říká Dita Charanzová.

Tento článek je uzamčen
Článek mohou odemknout uživatelé s odpovídajícím placeným předplatným, nebo přihlášení uživatelé za Prémiové body PLPřidejte si PL do svých oblíbených zdrojů na Google Zprávy. Děkujeme.
autor: PV