Souhlasím s tím, že je potřeba s naším postojem k planetě, přírodě, spotřebě a životu něco udělat. A dokonce souhlasím s tím, že je správná doba se tím začít zabývat právě teď.
S ohledem na výše uvedené důvody jsem schopen a ochoten se intenzivně zabývat tím, jak naší planetě pomoci. Tím zabývat mám na mysli konkrétní kroky a akce vedoucí ke zmírnění následků naší činnosti na této planetě. Konkrétně např. zvýšit podíl obnovitelných zdrojů, investovat do výzkumu nových zdrojů energie, do zvýšení účinnosti strojů a zařízení, do zadržování vody v krajině, do zlepšení logistiky u zboží a dopravy u lidí. Je toho mnoho, co lze udělat, aby se naše situace nezhoršovala čím dál vyšším tempem.
Myslím, že většina lidí chápe, že vše se dá zlepšit jenom konkrétními kroky na konkrétních místech s konkrétními účinky. A jsou mezi námi tací, kteří v podstatě nebojují za něco hmatatelného a uskutečnitelného, ale chtějí dát na odiv svoji třeskutou myšlenku „vyhlášení klimatické nouze“. Skoro to vypadá jako by tito aktivisté nepotřebovali primárně něco změnit, ale spíše jim jde o jejich popularitu v médiích a o dryáčnické srdcervoucí vystupování na veřejnosti.
Taktika „my si tady lehneme a vy něco vymyslete“ je dokonalou ukázkou naivity a alibismu. Copak nás zachrání vyhlášení klimatické nouze? Copak toto vyhlášení znamená něco víc, než mediální výkřik lidí, kteří nepřicházejí s řešením, ale pouze s kritikou? Copak nás vyhlášení klimatické nouze posune blíže k lepší budoucnosti? Ne, opravdu jde jen o gesto.
Potřeba jsou podněty, nápady a realizace záměrů, které někdo položí na stůl a budou rozumné, uplatnitelné a uplatitelné. Realizovatelnost opatření jak prakticky, tak i ekonomicky je přeci hlavním kritériem každého nápadu.

Tento článek je uzamčen
Článek mohou odemknout uživatelé s odpovídajícím placeným předplatným, nebo přihlášení uživatelé za Prémiové body PLPřidejte si PL do svých oblíbených zdrojů na Google Zprávy. Děkujeme.
autor: PV
Pokorná Jermanová (ANO): Emisní povolenky schválila Fialova vláda a teď proti tomu falešně bojuje
A kdo schválil a podepsal Green Deal? A co jste udělali pro jeho zrušení, jak jste slibovali? Podle mě jste jak jeden za 18 a druhý bez dvou za 20
Další články z rubriky

22:14 Farský (STAN): Ve střední Evropě posilují antievropské a antiukrajinské síly
Komentář na svém veřejném facebookovém profilu k postoji k Ukrajině ve střední Evropě.
- 20:16 Mádlová (ANO): Piráti slibují modré z nebe. Připomeňme si fakta o nich
- 20:06 Hejtman Holiš: Žádám prezidenta o veto školského zákona
- 18:02 Rajchl (PRO): Pokud uspějeme, od totalitního kyjevského režimu se distancujeme
- 16:14 Schillerová (ANO): Moc v ČR mají lobbisté bank, zbrojařů a energetických gigantů, ne Fiala
- 14:12 Turoňová (Stačilo!): Na Krétu a Gavdos se valí tisíce migrantů