Chroust (TOP 09): Nechutenství odpovědnosti

04.08.2018 16:04

Největším neštěstím dnešní doby je nechuť přebírat odpovědnost za cokoliv. Za stav společnosti, politické a společenské dění, vztahy na pracovišti i ty doma.

Chroust (TOP 09): Nechutenství odpovědnosti
Foto: TOP 09
Popisek: TOP 09

Je totiž jednoduché, víc než kdy dříve, hodit věci za hlavu s tím, že to někdo rozhodne a udělá za nás. Je jednoduché nejít k volbám a říct si, že to stejně nic nezmění. Je jednoduché změnit zaměstnání, je jednoduché opustit partnera nebo partnerku a hrát si na to, že začínáme s čistým listem.

Chyba… my sami jsme tvůrci svého osudu, nikdo jiný, alespoň v drtivé většině případů, za naše jednání a chování nemůže. Protože ať si namlouváme, jak je na nás ten život tvrdý, vždycky se projeví jen naše vlastni vůle a povaha té tíze odpovědnosti čelit.

My sami musíme převzít odpovědnost za svá rozhodnutí, poučit se z úspěchů ale i obětí. Právě tyto náročné lekce určují, jak budeme reagovat a kam se v životě dostaneme. Myslím, že neexistuje muž, nebo žena, kteří by nikdy neměli výčitky a tak je to asi správně, protože jsme tím, kým jsme, spíš kvůli svým prohrám než díky úspěchům. Ruku na srdce… jak jsme odvážní? Ta odvaha a pokora je na tom to nejtěžší, protože to, co nás formuje, je naše minulost. Můžeme milionkrát přemýšlet o našich volbách, ale co jsme si vybrali, to máme. Stává se to součástí naší osobnosti.

Nejsem věřící, ale vím jistě, že se jednou všichni budeme otáčet za sebe a bilancovat svou minulost. Přeji všem a doufám, že ji příjmeme se zvednutou hlavou a hrdě.

MARTIN CHROUST, TOP 09 LIBEREC

Redakci PL můžete podpořit i zakoupením předplatného. Předplatitelům nezobrazujeme reklamy.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama

autor: PV

reklama


Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Rychtecký (ČSSD): Přijaté Zásady otevírají cestu udržitelnému rozvoji

22:13 Rychtecký (ČSSD): Přijaté Zásady otevírají cestu udržitelnému rozvoji

Nové Zásady pro spolupráci s investory, které přinesou do Pardubic transparentní komunikaci mezi měs…