Cogan (STAN): Královéhradecký kraj otevírá další data veřejnosti

01.04.2020 14:01

Královéhradecký kraj na webových stránkách zveřejnil další balík datových sad. Veřejnost tak bude mít nově přístup k informacím ze školství, veřejné dopravy či krajských příspěvkových organizací. Kraj zpřístupňuje takzvaná opendata od roku 2017.

Cogan (STAN): Královéhradecký kraj otevírá další data veřejnosti
Foto: STAN
Popisek: Rudolf Cogan
reklama

„Ve světě je zpřístupňování dat zcela normální. Je to znak i předpoklad využití informačních technologií.  Královéhradecký kraj aktivně umožňuje zpracování informací do různých aplikací i na mobilních telefonech. Je to další krok k tomu, aby Královéhradecký kraj byl pro všechny čitelnější a viditelnější. Podívejme se, jak podrobná a logicky uspořádaná jsou teď v mediích data o šíření koronaviru,“ říká radní Rudolf Cogan odpovědný za oblast informatiky a ekonomiky.

V novém datovém balíčku veřejnost získá informace o všech příspěvkových organizacích Královéhradeckého kraje, počtu žáků v jednotlivých oborech středních škol, regionálních cyklotrasách či navazujících autobusových spojích ve veřejné linkové dopravě.

Královéhradecký kraj začal zpřístupňovat data v roce 2017, kdy přes transparentní účet veřejnosti umožnil sledovat veškeré příchozí a odchozí platby krajského úřadu. O rok později kraj zveřejnil rozklikávací rozpočet, ve kterém lze nahlédnout do jednotlivých kapitol jeho v hospodaření.

Všechny informace naleznete ZDE.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama
autor: PV
reklama


Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Kolaja (Piráti): Volba členů Rady ČT byla poslední kapkou

20:02 Kolaja (Piráti): Volba členů Rady ČT byla poslední kapkou

Komentář na facebookovém profilu k volbě členů Rady ČT