Cogan (STAN): Mají Starostové a nezávislí program?

11.09.2017 20:42

U prezidenta Zemana jsme si už zvykli, že vždy něco plácne a s věrohodností svých tvrzení si nedělá hlavu.

Cogan (STAN): Mají Starostové a nezávislí program?
Foto: archiv starosty
Popisek: JUDr., Ing. Rudolf Cogan starosta Nové Paky zvolen za sdružení nezávislých kandidátů "Sportovci pro Novou Paku"
reklama

Tentokrát se opřel do Starostů a nezávislých (STAN). Není mu po chuti jejich návrh, aby Senát mohl 3/5 většinou rušit pro zásadní rozpor s principy právního státu amnestii či milost. S tím, že „jde o okrajový problém, který jenom dokazuje, že STAN nemají vlastní volební program“. Je vidět, že náš program opravdu nečetl, protože by mu jinak vadilo mnohem více věcí z tohoto poměrně obsáhlého dokumentu.

Za omezením amnestií a milostí si stojíme, zejména amnestie Václava Klause, která zastavila rozsáhlé hospodářské kauzy, jako třeba H-System, byla exemplární zvrhlost. Prezident republiky není z výkonu své funkce nijak odpovědný. Pouhá kontrasignace premiéra nemusí na zastavení amnestie stačit. Ten totiž může být nikým nevolený kamarád prezidenta, tak jako to bylo v případě Jiřího Rusnoka, který bez jakéhokoliv mandátu od voličů zcela vazalsky vládl více než půl roku. Je proto nezbytné, aby proti zvůli jednotlivce byla nastavena na něm nezávislá brzda, která bude schopna zakročit při excesu.

V programu se zabýváme i dalšími zpřesněními Ústavy ČR tak, aby nedocházelo k svévolným výkladům, které jsou hrozbou pro občany. Jak rychle to může jít z kopce, ukazuje sousední Polsko. Tam během dvou let prakticky došlo k destrukci právního státu směrem k poloautoritářskému režimu. Program, který naleznete na našich internetových stránkách www.starostove-nezavisli.cz, se samozřejmě nezabývá jen ústavou a vládou práva jako pilíři demokracie, ale podrobně rozebírá i další oblasti našeho života s tím, že stát má lidem sloužit, ne překážet.

Josef  COGAN, starosta Nové Paky

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama
autor: PV
reklama


Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Svoboda (ODS): Máme řadu pacientů, kteří jsou nejdřív negativní a pak pozitivní. Není chyba v testech?

13:20 Svoboda (ODS): Máme řadu pacientů, kteří jsou nejdřív negativní a pak pozitivní. Není chyba v testech?

Projev na 56. schůzi Poslanecké sněmovny dne 9. 7. 2020 ke kontrole plnění usnesení Poslanecké sněmo…