Čunek (KDU-ČSL): Věřím, že ještě tato vláda rozhodne o vypořádání majetku v areálu Vrbětice

02.07.2017 8:36

Směna či prodej pozemků v areálu bývalých muničních skladů ve Vrběticích by mohla být vyřešená do konce roku. Novinářům to řekl hejtman Zlínského kraje Jiří Čunek na tiskové konferenci, kterou v areálu muničního skladu uspořádal velitel zásahu plk. JUDr. Jaromír Tkadleček, ředitel Krajského ředitelství policie Zlínského kraje.

Čunek (KDU-ČSL): Věřím, že ještě tato vláda rozhodne o vypořádání majetku v areálu Vrbětice
Foto: Hans Štembera
Popisek: Jiří Čunek

„Především bych chtěl poděkovat všem příslušníkům policie a hasičského záchranného sboru za odvedenou práci," řekl v úvodu hejtman Jiří Čunek a pokračoval: „Na probíhající práce ve vojenském areálu se mohu dívat prostřednictvím vlastních zkušeností bývalého pyrotechnika. Proto bylo z mého pohledu důležité nastavení tří základních cílů. Za prvé bylo potřeba požádat vedení policie a pyrotechniky, aby v žádném případě nepodléhali jakémukoliv tlaku médií, starostů, politiků ve smyslu urychlení záchranných prací na úkor bezpečnosti. Jakákoliv ztráta či zranění totiž vůbec nestojí za to, abychom toto území museli vyčistit o měsíc dřív nebo později. To bylo z mého pohledu prioritní. Dále jsem vnímal jako důležité, aby firmy, které mají své podnikání na území areálu, mohly pokračovat ve své činnosti a neměly ekonomické ztráty. Posledním cílem bylo, aby Vojenské lesy a statky, na základě dohody, která byla učiněna, začaly co nejrychleji vyřizovat převod soukromých majetků, lesů, které tady jsou a to buď výměnou, nebo prodejem. Tyto práce se zdržely, protože znalci se nemohli volně pohybovat po území. Pomohli jsme si drony, díky kterým znalci majetek ocení tak aby v nejbližší době mohla vláda rozhodnout o tom, zda majetky budou směněny či zaplaceny. Tím se uvolní tlak u jednotlivých fyzických a právnických osob, které v areálu vlastní mnoho hektarů lesa, mají úvěry, nicméně nemají příjmy. Tito lidé jsou ve velkém finančním tlaku. Já pevně věřím, že ještě letos tato vláda rozhodne o tom, jakým způsobem se majetek vypořádá," uzavřel hejtman.

Majitelé se ke svým pozemkům po výbuchu dvou skladů s municí v roce 2014 nedostanou, areál je oplocen a střežen. Likvidace munice, která je po výbuších rozeseta po areálu, by mohla skončit v polovině příštího roku.

Jiří Čunek

  • KDU-ČSL
  • ANO křesťanským hodnotám
  • senátor

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

autor: PV

Bety.cz - magazín nejen pro mámy - horoskopy, recepty, diskuse, soutěže

Bety.cz TESTOVÁNÍ - Testujte s námi nové produkty či služby a o své názory a doporučení se podělte s ostatními čtenářkami Bety.cz.

Prostřeno.cz - recepty on-line - vaření, recepty, gastronomie

reklama
Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Udženija (ODS): Odpověď „čestného“ muže

22:27 Udženija (ODS): Odpověď „čestného“ muže

Komentář na facebookovém profilu k reakci na výzvu, zaslanou Janu Čižinskému kvůli nepravdivým výrok…