DSZ - ZA PRÁVA ZVÍŘAT má včele kandidátek do zastupitelstev měst a obcí 80 procent žen

22.09.2022 5:34 | Tisková zpráva

DSZ - ZA PRÁVA ZVÍŘAT je dlouhodobě nejsilnější stranou co do počtu žen, které se jejím prostřednictvím chtějí zapojit do politiky.

DSZ - ZA PRÁVA ZVÍŘAT má včele kandidátek do zastupitelstev měst a obcí 80 procent žen
Foto: DSZ – ZA PRÁVA ZVÍŘAT
Popisek: Demokratická strana zelených - ZA PRÁVA ZVÍŘAT

Demokratická strana zelených - za práva zvířat podala ve volbách do zastupitelstev obcí celkem 53 kandidátních listin, resp. do zastupitelstev 53 měst a obcí, z toho je na 42 kandidátních listinách na 1. místě žena, na 11 kandidátních listinách  Žen (lídryní), které vedou kandidátky DSZ - ZA PRÁVA ZVÍŘAT, je tedy 80 procent.

DSZ - ZA PRÁVA ZVÍŘAT dále konstatuje, že má na všech svých kandidátních listinách 60% žen a 40 % mužů. Věkový průměr kandidátů činí 50 let (u žen 50 let a mužů 51 let).

DSZ - ZA PRÁVA ZVÍŘAT je politickou stranou, která zapojuje do politiky nejvíce žen a to bez uměle vytvořených tzv. kvót. Těchto kvót některé strany využívají, aby opticky vylepšily své kandidátky o ženy, aniž by se tyto kandidátky aktivně zabývaly politikou takové strany. K DSZ - ZA PRÁVA ZVÍŘAT se ženy hlásí i bez těchto kvót, neboť DSZ - ZA PRÁVA ZVÍŘAT vnímají jako moderní stranu, která nabízí možnost ovlivnit dění v tomto státě, a jako stranu, jíž není lhostejné, jak se žije nejen lidem, ale i zvířatům. Navíc se důsledně a důrazně zasazuje také za ochranu přírody, životního prostředí, ovzduší, podnebí, resp. klimatu, krajiny a kulturního bohatství.

DSZ - ZA PRÁVA ZVÍŘAT kandiduje v nadcházejících volbách se záměrem bojovat v městských a obecních zastupitelstvech prioritně za ochranu zvířat a jejich práv. Ale současně i za ochranu přírody, životního prostředí, ovzduší, krajiny a kulturního dědictví.

DSZ - ZA PRÁVA ZVÍŘAT složila kandidátní listiny ze svých členů, příznivců a z dalších ochránců zvířat, kteří se dlouhodobě a aktivně věnují ochraně a záchraně zvířat nebo se pohybují v oblasti pomoci zvířatům.

DSZ - ZA PRÁVA ZVÍŘAT sestavila a podala celkem 53 kandidátních listin pro podzimní volby do zastupitelstev měst a obcí. Z toho do 35 měst (1 Hlavní město Praha, 8 statutárních měst, 19 měst nad 10 000 obyvatel, 7 měst pod 10 000 obyvatel) 4 městysů a 14 obcí.

Anketa

Jak budete volit v komunálních volbách?

hlasovalo: 10979 lidí

Seznam míst kde DSZ - ZA PRÁVA ZVÍŘAT podala své kandidátní listiny:
Hlavní město Praha, Brno, Ostrava, Plzeň, Hradec Králové, Most, Opava, Frýdek-Místek, Prostějov, Tábor, Cheb, Kolín, Trutnov, Písek, Kroměříž, Litoměřice, Strakonice, Kopřivnice, Klatovy, Mělník, Otrokovice, Jičín, Varnsdorf, Slaný, Rumburk, Domažlice, Lanškroun, Čáslav, Dobřany, Týnec nad Sázavou, Kdyně, Holýšov, Nová Role, Jiříkov, Kolinec, Klenčí pod Čerchovem, Koloveč, Zásada, Chrást, Trnová, Česká Kubice, Němčice, Chodov, Stanovice, Žerotín, Kostelec nad Vltavou, Milhostov, Mířkov, Hlohová, Nemanice, Pařezov, Dílce.

DSZ - ZA PRÁVA ZVÍŘAT kandiduje ve všech městech a obcích jako sdružení politické strany Demokratická strana zelených - ZA PRÁVA ZVÍŘAT a nezávislých kandidátů, resp. DSZ - ZA PRÁVA ZVÍŘAT a NK. Některé kandidátky mají vlastní názvy, které přímo vyjadřují hlavní priority DSZ - ZA PRÁVA ZVÍŘAT i jejich kandidátů: ochranu zvířat a jejich práv, ochranu přírody a životního prostředí.

DSZ - ZA PRÁVA ZVÍŘAT si klade za cíl prosadit důslednější ochranu zvířat, živočichů, přírody, vody, ovzduší, podnebí, životního prostředí, ale též větší práva pro zvířata, resp. jejich větší právní ochranu.

DSZ - ZA PRÁVA ZVÍŘAT vystupuje proti všem druhům týrání zvířat či krutému zacházení s nimi. Odsuzuje každou činnost, která způsobuje utrpení zvířat.

DSZ - ZA PRÁVA ZVÍŘAT se zasazuje o důslednější ochranu zvířat, přísnější tresty za týrání a zlepšení podmínek chovu.

DSZ - ZA PRÁVA ZVÍŘAT je dvacátou registrovanou politickou stranou za práva zvířat ve světě, resp. Česká republika je dvacátou zemí, ve které existuje strana zaměřená primárně na obranu práv zvířat.

NEPŘIHLÍŽEJME UTRPENÍ, ZVÍŘE NENÍ VĚC!

MLUVÍME ZA TY, KTEŘÍ SAMI NEMOHOU.

ŘV DSZ - ZA PRÁVA ZVÍŘAT

Mezi námi a vedle nás žijí bytosti, které trpí a sami si nedokážou pomoci. Mezi ně patří:někteří senioři a některé děti, ale zejména mnohá zvířata. Jejich situaci ovšem města a obce neřeší nebo řeší jen velmi laxně, neefektivně a nedostatečně. Tuto situaci chceme změnit, a proto jdeme letos do voleb. Hlasy všech, komu není utrpení těchto tvorů lhostejné, pomohou, aby se jejich situaci podařilo zlepšit.

Výtah z našeho programu pro volby do zastupitelstev měst a obcí - co chceme:

  • Podporu útulkům pro opuštěná zvířata provozovaných soukromými organizacemi a taktéž pro azyly a spolky zabývající se pomocí opuštěným, toulavým, týraným, poraněným či hendikepovaným zvířatům
  • Podporu kastračních programů realizovaných soukromými organizacemi
  • Podporu možnosti odebrat týrané zvíře majiteli
  • Podporu zákazu používání zábavní pyrotechniky, nepovolování ohňostrojů, apod
  • Podporu proti podnikatelům provozujícím zábavní akce, při nichž jsou týrána zvířata, např. jízdy na ponících
  • Podporu oficiálních krmných míst pro volně žijící zvířata a ptáky
  • Dohled nad odchyty koček realizovanými městem
  • Povinnou registraci mikročipů
  • Pomoc těm, kdo si sami pomoci nemohou
  • Podporu pro útulky pro opuštěná zvířata provozovanými soukromými organizacemi

Redakci PL můžete podpořit i zakoupením předplatného. Předplatitelům nezobrazujeme reklamy.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama

autor: PV

Ing. Patrik Nacher byl položen dotaz

Jak se vám se Svobodou jedná?

Zdá se, že má problém se s ostatními dohodnout. Za mě je to strašně arogantní člověk, osobně ho sice neznám, ale když ho vidím, tak na mě působí jak červený hadr na býka

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:


Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

Prokop (ANO): Holt se jim to prostě vyplatilo

6:37 Prokop (ANO): Holt se jim to prostě vyplatilo

Proč chtějí Piráti v Praze za každou cenu vládnout s Praha Sobě? Proč dosluhující primátor Hřib odmí…