David (SPD): Největším porušovatelem zásad právního státu je EU

09.02.2026 14:07 | Monitoring
autor: PV

Komentář na svém veřejném facebookovém profilu k sankcím Evropské unie proti jednotlivcům

David (SPD): Největším porušovatelem zásad právního státu je EU
Foto: Archiv Ivana Davida
Popisek: Ivan David

EU uvaluje klatbu na… Ne, není to přehnaný příměr. Sankce proti občanům EU, potažmo Evropy, mají za cíl sociální smrt jedince i jeho nejbližších, a protože jsou mu zmrazeny peníze, uvolňuje se jen naprosté minimum, pokud má tedy úspory, de facto hrozí smrt i nedostatkem výživy a péče. Sankcionovaný jedinec nesmí být zaměstnán, nesmí vycestovat a nikdo mu nesmí pomoci. Nemá nárok na zdravotní péči, na nic. Je vyvrhelem z rozhodnutí EU.

Tuhle kouzelnou věc, sankce proti jednotlivcům, „vymyslela“ Rada ministrů zahraničí v roce 2024. Schváleno jednomyslně, mimochodem. Známý je případ švýcarského plukovníka Jacquese Bauda, na nějž byly uvaleny sankce loni na podzim. Činnosti a chování Jacquese Bauda přitom nejsou ilegální ani trestné, jak vyžaduje ústava jako základ pro trestání státem, naopak, EU deklaruje právo na svobodu projevu a právo na svobodnou politickou účast. Opatření proti Jacquesu Baudovi jsou proto v rámci právního státu nezákonná.

"Skutečným motivem sankcí není to, že by se Baud postavil na stranu Ruska a jeho prezidenta Putina ve válce na Ukrajině, to Jacques Baud to rozhodně nedělá. Skutečným přestupkem je rouhání – blasfémie. Zpochybňování jediného správného narativu. EU je de facto,ve válce s Ruskem  a překročila již dávno hranice normality."( Tarřik Cyril Amar) Nikdo nenávidí odpadlíky od víry více než církev.

Tento článek je uzamčen

Článek mohou odemknout uživatelé s odpovídajícím placeným předplatným, nebo přihlášení uživatelé za Prémiové body PL

Mgr. Petr Macinka byl položen dotaz

Ústavní puč

Co tím přesně myslíte? Jak podle vás prezident násilně mění ústavní pořádky? Prezident přeci využil svého práva se obrátit na soud a ten nějak rozhodl, on přeci žádnou ústavu nemění, jen vlastně požádal o upřesnění, jak je myšlena, což je podle mě i dobře a snad pro příště budete jako politici věnov...

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:

Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

Ministr Klempíř: Byl jsem v nepřátelském prostředí

22:14 Ministr Klempíř: Byl jsem v nepřátelském prostředí

Komentář na svém veřejném facebookovém profilu k ministerské návštěvě festivalu ve Strážnici.