Dědeček (ANO): Není skoro 500 000 000 korun pro jednu rodinu až moc, pane senátore Czernine?

16.09.2022 12:09

Pokud za pobírání dotací kritizuje TOP 09 ostatní, neměl by pan senátor Tomáš Czernin hlavně začít u sebe?

Dědeček (ANO): Není skoro 500 000 000 korun pro jednu rodinu až moc, pane senátore Czernine?
Foto: ANO
Popisek: Jaromír Dědeček

Kdy jeho kamarádka Markéta Pekarová Adamová nechá vyvěsit billboardy s jeho tváří a informací, že je hrozbou pro Česko? Anebo začne teď snad úderka Top09 vytvářet aplikace, kde bude varování, že obsahují dřevo nebo jiné suroviny od Czernina?

Asi těžko, že. To je magie dvojího metru. To, co jim vadí u jiných u sebe bohorovně přejdou. Ano, tak to dopadne, když senátor sedí na dvou židlích – jako politik má vliv na rozdělování dotací a zároveň z nich sám profituje. 2 navázané společnosti na osobu Tomáš Czernin dostaly 142 dotací v celkové hodnotě 78 083 812 korun. Před měsícem to bylo 2 navázané společnosti na osobu Tomáš Czernin dostaly 193 dotací v celkové hodnotě 86 452 524 korun. Za měsíc to trošku kleslo. Proč můžeme jen hádat.

Anketa

Kdo po vládním zastropování cen bude demonstrovat, bude demonstrovat jen za proruskou orientaci, tvrdí Kalousek. Má pravdu?

3%
97%
hlasovalo: 37013 lidí

Celkem téměř 80 nebo 90 000 000 Kč od státu! Kdo by to řešil že? Vše je veřejně dohledatelné ZDE na webu podívejte se.

Jeho paní Ursula Czerninová se angažuje v pěti neziskových organizacích. Tyto subjekty mají se státem od 2016 celkem 304 smluv v celkové výši 401 milionu korun. Vše je veřejně dohledatelné ZDE.

Nic proti neziskovkám a jejich práci ani nic proti lesníkovi, ale není skoro 500 000 000 korun pro jednu rodinu až moc? Jen se ptám.

A ještě doplním. Jen subvence pro zemědělce spasou 40 % unijního rozpočtu. A místo toho, aby se naše vláda snažila z této částky získat co nejvíce, tak schvalují to, co si okolní státy vylobbují. Těžko se pak divit, že v obchodech místo domácích jablek máme polské. Že místo české cibule máme dovezenou z Polska nebo Německa. Proč dovážíme brambory z Itálie? To všechno je důsledek dotací. Pod praporem ušlechtile znějících argumentů, jako je solidarita, rozvoj občanské společnosti, boj proti diskriminaci, podpora drobných podnikatelů atd. si jen někteří politici domlouvají podmínky tak, aby vyhovovaly hlavně jim.

Přitom zásadní otázka, zda by to nešlo i bez dotací?Asi ne, že, pane senátore! Co je doma to se počítá. Já bych jich většinu zrušil a byl by klid. I proto jsem přijal výzvu a rozhodl se kandidovat do senátu ve volebním obvodu 37 – Jičín/Nymburk.

Článek byl převzat z Profilu Jaromír Dědeček

Redakci PL můžete podpořit i zakoupením předplatného. Předplatitelům nezobrazujeme reklamy.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama

autor: PV

FactChecking BETA

Faktická chyba ve zpravodajství? Pomozte nám ji opravit.

Přezkoumat
Mgr. Martin Kupka byl položen dotaz

navýšení dálniční známky

Uvažujete o tom, že by cena každý rok rostla. O kolik? A porostou také lidem každoročně platy? Třeba teď jsou reálné mzdy na minimum.

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:


Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

Hejtman Červíček: Na další případné zdražování energií jsme připraveni

7:33 Hejtman Červíček: Na další případné zdražování energií jsme připraveni

Královéhradecký kraj plánuje v roce 2023 hospodařit s vyrovnaným rozpočtem. Jeho příjmy by měly čini…