Dolejš (ČSSD): Útok na premiéra je nechutné svinstvo

10.01.2016 13:01

Útok na předsedu vlády B. Sobotku prostřednictvím hackerského ataku, tedy uniklé e-mailové korespondence z jeho soukromé adresy, považuji za nechutné a účelové svinstvo.

Dolejš (ČSSD): Útok na premiéra je nechutné svinstvo
Foto: CSSD.cz
Popisek: Logo ČSSD

Smyslem útoku může být nejen poškození premiéra a ČSSD, ale také odvedení pozornosti od jiných a závažnějších témat.

Je evidentně součástí politického boje, ve kterém se šmírování na objednávku stává bohužel běžnou praxí. S tím bychom se však neměli smířit, protože dnes se to týká premiéra a zítra se to může týkat kohokoliv z občanů. Proto by celá věc měla být důkladně policií vyšetřena. Z tohoto hlediska nepovažuji za vhodné zveřejněnou část korespondence komentovat. A to i vzhledem k tomu, že se prověřuje její autenticita a celý případ nezákonného úniku vyšetřuje policie.

Rozhodně si však nemyslím, že únik informací bezprostředně ohrožuje bezpečnost státu a pozici premiéra. Nic výbušného totiž na zveřejněné části korespondence nevidím. A to ani sporná doporučení bezvýznamných poradců, kteří např. v otázce migrace jen papouškují po vzoru "pražské kavárny" pozici německé kancléřky a bruselských byrokratů. Nic nového pod sluncem. B. Sobotku znám osobně mnoho let a vím, že se rozhoduje podle svého vlastního rozumu a ne na základě jednostranných doporučení kohokoli.

Na celé záležitosti týkající se zveřejnění emailové korespondence je však zajímavá a zarážející jedna věc. Přichází zrovna v okamžiku, kdy se vládě B. Sobotky evidentně daří. A to jak z hlediska hospodářského růstu a sociální stability, tak i z hlediska úspěšnosti v oblasti legislativního procesu např. v rámci protikorupčních opatření. A to i přes obstrukce pravice, M. Kalouska a různých kmotrovských skupin. Atak však zároveň přichází v době, kdy majitel politického hnutí ANO a podnikatelské skupiny Agrofert A. Babiš musí čelit kauzám, které souvisejí s jeho střetem zájmů a podnikatelskými aktivitami jeho impéria. Je tedy zřejmé, komu všemu může současná situace vyhovovat. Nicméně si myslím, že tento útok je plácnutím do vody.

Richard Dolejš

Redakci PL můžete podpořit i zakoupením předplatného. Předplatitelům nezobrazujeme reklamy.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama

autor: PVTato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

Niedermayer (TOP 09): Co nám řekly volby?

22:21 Niedermayer (TOP 09): Co nám řekly volby?

Analýza volebních výsledků na facebookovém profilu