Odcházející ministr svého nástupce označil za pouhého pokusného králíka v prezidentské vládě. Fischer ale jednak není neobeznámen s chodem vysoké exekutivy a také sám svoji dočasnou úřednickou misi zarámoval do ambiciózních vizí o obnoveném fiskálním růstu. A opírá se přitom o premiéra Jiřího Rusnoka, který již na postu ministra financí za vlády Miloše Zemana v letech 2001 až 2002 seděl.
Co lze reálně očekávat od tandemu Rusnok - Fischer na poli veřejných financí? Připomeňme, že někdejší Fischerova vláda vznikla po pádu Mirka Topolánka na základě politické dohody především ODS a ČSSD. Na úseku veřejných financí přinesla v krizovém období tzv. Janotovy balíčky, opatření a návrh státního rozpočtu na rok 2010. Z té doby také pochází vznik podmínek pro drahé bujení solárního byznysu. Jiří Rusnok se v té době stal jako předseda Asociace pojišťovacích fondů členem Národní ekonomické rady vlády. Zkušenost jim oběma nelze tedy upřít, stejně tak ale spojení s vládnoucí pravicí v období krizového vývoje naší ekonomiky.

Tento článek je uzamčen
Článek mohou odemknout uživatelé s odpovídajícím placeným předplatným, nebo přihlášení uživatelé za Prémiové body PLPřidejte si PL do svých oblíbených zdrojů na Google Zprávy. Děkujeme.
autor: vasevec.cz
výživné
Dobrý den, a co v rámci toho nového zákona o rozvodech říkáte na to, jak se mění podmínky pro výživné, přesněji řečeno pro dluhy na výživném, z čehož jste vy jako politici, nevím, kdo přesně, udělali byznys? Zákon už prošel oběma komorami, zajímá mě ale to hlavní, hodláte s tím něco dělat? Vždyť těm...
Další články z rubriky

8:19 Maláčová (SOCDEM): Levice bude jasně slyšet při jednání o příští vládě
Sociální demokracie vyšle své členy na kandidátky hnutí Stačilo!