Dolínek (ČSSD): Absence eskalátoru ve stanici Nádraží Veleslavín byla nesmyslná

28.10.2017 8:35

Od středy 1. 11. 2017 je plánováno zahájení dostavby eskalátorů v podchodu stanice metra Nádraží Veleslavín na trase A. Dopravní podnik hl. m. Prahy (DPP) k tomuto kroku přistoupil po prověření možnosti doplnění výstupů z podzemního vestibulu stanice metra Nádraží Veleslavín, zejména na základě četných připomínek ze strany cestujících, zástupců Letiště Václava Havla Praha a zejména na základě požadavku vlastníka, zastoupeného dozorčí radou DPP.

Dolínek (ČSSD): Absence eskalátoru ve stanici Nádraží Veleslavín byla nesmyslná
Foto: Hans Štembera
Popisek: Petr Dolínek
reklama

„Nádraží Veleslavín je pro cestující na letiště nyní naprosto zásadní a denně tu chodí stovky lidí s těžkými zavazadly. Jsem ráda, že můžeme tento šlendrián konečně napravit,“ říká primátorka hl. m. Prahy, Adriana Krnáčová.

„Vzhledem k tomu, že Nádraží Veleslavín je dnes klíčovou stanicí pro spojení na letiště, a je zde mnoho cestujících se zavazadly, byla absence eskalátoru opravdu nesmyslná. Proto jsme dali jasný pokyn, aby byl co nejdříve dodělán,“ říká náměstek primátorky a předseda dozorčí rady DPP, Petr Dolínek.

„U výstupů z vestibulu stanice, ve směru k povrchovému autobusovému terminálu, byl monitorován podíl cestujících se zavazadly a možnost vybudování eskalátorů byla vyhodnocena jako nejvhodnější a pro cestující nejkomfortnější varianta,“ říká předseda představenstva a generální ředitel DPP, Martin Gillar, s tím, že by se první cestující měli po nových pojízdných schodech projet v dubnu příštího roku.

Tento krok ocení zejména cestující, kteří využívají služeb Letiště Václava Havla. Bude vybudována dvojice eskalátorů šíře 800 mm do stávajícího schodiště ve směru odjezdu autobusů z terminálu. V rámci doplnění dvojice eskalátorů bude také doplněn přístřešek autobusu ve směru Slaný. Odhadované celkové náklady akce činí cca 33 mil. Kč. Zhotovitelem je Metrostav a.s.

Kvůli výstavbě potřebných eskalátorů dojde v místě výstavby k dočasnému omezení komfortu cestujících.

Z důvodu výstavby pohyblivých schodů bude od středy 1. 11. 2017 (od zahájení provozu) přibližně na 5 měsíců (duben 2018) uzavřen jeden vstup i výstup ze stanice metra Nádraží Veleslavín směrem k nástupním zastávkám autobusů v obratišti.

Stávající pevné schodiště k odjezdu autobusů bude uzavřeno a na jeho místě proběhnou bourací práce. Zábory budou na povrchu u vyústění schodů a zároveň v podchodu před schody (v rozsahu dle projektové dokumentace).

Nástupní zastávka pro linky č. 119 a 225 bude přemístěna do bývalého autobusového obratiště v ulici Vokovická.

Nástupní zastávka meziměstských linek (Slaný, Louny) bude přemístěna do zadní části obratiště.

Během prvního dne omezení (od 7:00 hod. do 19:00 hod.) mohou cestující využít také služeb informátorů v reflexních vestách, kteří budou připraveni na místě poradit nejen v češtině, ale i v angličtině.

Na přemístěné autobusové zastávky upozorňují také informační tabule navigačního systému, a to jak v podchodu stanice, tak i v uliční úrovni.

Více informací včetně schémat naleznete také ZDE

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama
autor: PV
reklama


Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Trikolóra: Chceme do Ústavy zavést právo platit hotovostí

22:20 Trikolóra: Chceme do Ústavy zavést právo platit hotovostí

Trikolóra navrhuje zanést do Ústavy České republiky právo platit hotovostí. Hnutí tak reaguje na stá…