Domov a Patrioti podporují starostu Kvapila

28.11.2014 20:26

Ve čtvrtek 27. listopadu se v Kmětiněvsi uskutečnila schůzka starosty Luďka Kvapila, poslance Marka Černocha, předsedy strany Domov Davida Těpna a předsedy strany Patrioti Jiřího Vítka.

Domov a Patrioti podporují starostu Kvapila
Foto: DOMOV
Popisek: DOMOV

V říjnových komunálních volbách v Kmetiněvsi zvítězila kandidátka starosty Kvapila Kmetiněves náš domov, ale jeden ze zvolených zastupitelů okamžitě po volbách přeběhl ke konkurenční kandidátce, čímž změnil poměr hlasů na radnici v rozporu s tím, jak rozhodli občané ve volbách.

"Považujeme za zcela nepřijatelné, aby se už i na komunální úrovni stávalo to, že zvolení zastupitelé opustí program volební strany a přeběhnou ke konkurenční kandidátce. Proto zcela chápu rozhodnutí pana starosty, že všichni zastupitelé i náhradníci rezignovali na svá místa v obecním zastupitelstvu, čímž dosáhnou vypsání nových voleb v této obci," uvedl po setkání předseda Domova David Štěpán.

Předseda strany Domov pak potvrdil, že i v nadcházejících mimořádných volbách bude plně podporovat starostu Kvapila a jeho kandidátku. Předseda strany Patrioti vyjádřil jasné stanovisko této strany, které je připravena rovněž podpořit stávajícího starostu.

"Není přece možné, aby jen pár hodin po volbách někdo svévolně změnil výsledky voleb tím, že veřejně deklaruje podporu jinému kandidátovi na starostu, než toho, díky kterému byl do zastupitelstva zvolen," doplnil Jiří Vítek.

"Ukazuje se, že požadavek na přímou volbu starostů v komunálních volbách je zcela správný. Pokud se v budoucnosti chceme bránit tomu, aby obce ovládali jiní lidé, než kteří zvítězili ve volbách, bude nutné změnit systém komunálních voleb. V Poslanecké sněmovně dlouhodobě požadujeme posílení prvků přímé demokracie, mezi které přímá volba starostů obcí nepochybně patří," doplnil poslanec Marek Černoch.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

autor: DOMOV

Bety.cz - magazín nejen pro mámy - horoskopy, recepty, diskuse, soutěže

Bety.cz TESTOVÁNÍ - Testujte s námi nové produkty či služby a o své názory a doporučení se podělte s ostatními čtenářkami Bety.cz.

Prostřeno.cz - recepty on-line - vaření, recepty, gastronomie

reklama
Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Ministryně Dostálová: Neexistuje flexibilita přesunu peněz mezi fondy

14:01 Ministryně Dostálová: Neexistuje flexibilita přesunu peněz mezi fondy

Projev na 18. schůzi Senátu 18. října 2018 k návrhu nařízení Evropského parlamentu a Rady o společný…