Dvouletý (Soukromníci): Napravíme škody a zabráníme ekonomickému kolapsu Zlínského kraje

15.06.2020 15:10

Krajský zastupitel Michal Dvouletý již čtyři roky usilovně upozorňuje na problémy, které způsobuje dnešní vedení Zlínského kraje občanům našeho regionu.

Dvouletý (Soukromníci): Napravíme škody a zabráníme ekonomickému kolapsu Zlínského kraje
Foto: Michal Pavlásek
Popisek: Ing. Michal Dvouletý, krajský předseda strany Soukromníků a zastupitel Zlínského kraje
reklama

Michal Dvouletý odmítá výstavbu nové nemocnice ve Zlíně - Malenovicích a brání postupné likvidaci okresních nemocnic. Současně mimo jiné kritizuje „zpackanou revoluci“ ve veřejné hromadné dopravě. V letošních krajských volbách bude „krýt záda“ lídrovi koalice TRIKOLORA – SOUKROMNÍCI – NEZÁVISLISÍ, primáři Jaromíru Bernátkovi. Jako předseda Strany soukromníků ve Zlínském kraji tak bude kandidovat z druhého místa společné kandidátní listiny.

„Jsem přesvědčen o tom, že jsme s panem primářem Bernátkem vytvořili skvělý tandem, který voličům nabídne zodpovědný přístup k řízení Zlínského kraje, a který bude založen na odbornosti, profesionalitě a tahu na branku. Chceme skoncovat s vládou jednoho muže. Hodláme se podílet na tom, že nové vedení Zlínského kraje bude sehraným a pracovitým týmem, v němž nebude prostor pro politikaření, podrazy a urážky. Nabízíme jasnou alternativu, lidskou slušnost a naše zkušenosti, na kterých chceme postavit fungující, transparentní a otevřený kraj,“ uvedl Michal Dvouletý.

A jaké budou podle Michala Dvouletého hlavní priority koalice TRIKOLORA – SOUKROMNÍCI – NEZÁVISLÍ? „Nejdříve napravíme napáchané škody, zabráníme ekonomickému kolapsu krajského rozpočtu a ihned začneme realizovat náš plán, jak vyvést Zlínský kraj z krize, do které jej dostala nejen letošní pandemie, ale také nezodpovědná politika hejtmana a jeho přikyvovačů,“ řekl Michal Dvouletý a pokračoval v konkrétních příkladech.

„Definitivně zastavíme projekt nové nemocnice ve Zlíně – Malenovicích. Ušetřené peníze budeme ihned investovat do modernizace Krajské nemocnice Tomáše Bati. Zrevidujeme připravovaný integrovaný dopravním systém tak, aby vlaky a autobusy jezdily skutečně tehdy, kdy je lidé potřebují, ne kdy to vymodelovali sociální inženýři, aby zruinovali krajský rozpočet. Vrhneme se na řešení nedostatku dostupného bydlení především pro mladé rodiny, ale i seniory. Vrátíme se k modelům družstevního bydlení. Zavedeme nový dotační program tak, abychom společně vytvořili lepší podmínky k tomu, aby především mladí lidé mohli zůstat v našem kraji. Konečně rozhýbeme výstavbu dálnic i elektrifikaci železnic, aby se např. i krajské město dočkalo skutečně důstojného dopravního terminálu. Zásadní impuls musí dostat také cestovní ruch, kterému kraj musí pomoci s restartem a dalším rozvojem. Pomůžeme také kultuře i sportovcům například tím, že zdvojnásobíme jejich podporu z krajského rozpočtu,“ vyjmenoval několik konkrétních cílů.

Michal Dvouletý má 40 let, se svou ženou a dvěma syny žije v Uherském Hradišti. Vystudoval management, ekonomiku a projektové řízení. Z pozice ředitele společnosti se věnuje především marketingovým a mediálním projektům. Jakožto slovácký patriot se věnuje folkloru, vinaření a rozvoji cestovního ruchu na Slovácku. Od roku 2016 je členem krajského zastupitelstva, od roku 2018 pak také členem zastupitelstva města Uherské Hradiště.

Ing. Michal Dvouletý

  • Soukromníci
  • Krajský předseda strany Soukromníků

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama
autor: PV
reklama


Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Vích (SPD): Když se Německu a Francii chce, EU je schopná všeho

10:57 Vích (SPD): Když se Německu a Francii chce, EU je schopná všeho

Jak moc nám prospívá, nebo spíš neprospívá, členství v EU, se můžeme podívat na třech příkladech z p…