Europoslanci ODS: Vláda musí začít jednat o trvalé výjimce z azylové a migrační politiky

13.06.2017 17:02

Reakce ODS na rozhodnutí Evropské komise zahájit proti České republice řízení ve věci neplnění relokačních kvót.

Europoslanci ODS: Vláda musí začít jednat o trvalé výjimce z azylové a migrační politiky
Foto: ODS
Popisek: ODS

„Krok Komise není nic jiného než ukázka síly a trestání střední Evropy za neposlušnost. Jde také o katastrofální selhání Sobotkovy vlády, která se odmítla připojit k žalobě ostatních středoevropských států proti kvótám. Sobotka se tak dlouho ostentativně odtahoval od Maďarska a Polska a hrál v Bruselu ‚hodného chlapce‘, až mu přistály na stole sankce. Postih za kvóty také ukazuje, jak naivní je představa pana Sobotky, Bělobrádka nebo Kalouska o ‚společném evropském stolu‘, kde musí Česká republika nutně být, aby měla vliv na rozhodování. Někdy je lepší u stolu nebýt, než posloužit jako jeden z chodů. Jediným řešením je, aby vláda začala urychleně jednat o trvalé výjimce z evropské migrační a azylové politiky a z dalších politik, které jsou pro ČR nevýhodné a riskantní. Naopak být součástí ‚tvrdého jádra EU‘, jak to chtějí pánové Sobotka, Bělobrádek a Kalousek, by znamenalo přijmout společnou azylovou a migrační politiku se vším všudy, včetně kvót,“ uvedl europoslanec Jan Zahradil.

„Rozhodnutí Komise považuji za obrovskou chybu, která jen dál prohloubí dosavadní rozpory v Evropské unii a posílí již tak negativní postoj občanů. Navíc jde o rozhodnutí jen a pouze politické. Kdyby Komisi skutečně tak záleželo na vymáhání pravidel, dávno by zahájila řízení proti Itálii a Řecku, které nedokázaly ochránit vnější hranici EU, nebo proti Německu, které porušilo evropská pravidla pro udělování azylu,“ dodal europoslanec Evžen Tošenovský.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

autor: PV

Bety.cz - magazín nejen pro mámy - horoskopy, recepty, diskuse, soutěže

Bety.cz TESTOVÁNÍ - Testujte s námi nové produkty či služby a o své názory a doporučení se podělte s ostatními čtenářkami Bety.cz.

Prostřeno.cz - recepty on-line - vaření, recepty, gastronomie

reklama
Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

ODS: Příběhy disidentů a osobností listopadu ‘89 dokládají, jak cenná je svoboda

18:48 ODS: Příběhy disidentů a osobností listopadu ‘89 dokládají, jak cenná je svoboda

Na 30. výročí 17. listopadu předseda ODS Petr Fiala tradičně poobědval s bývalými disidenty a lidmi …