Europoslanec Zdechovský podpořil Pochod pro rodinu

15.08.2015 9:31

Mladí křesťanští demokraté (MKD) ve spolupráci s Hnutím pro život pořádají již tradiční Pochod pro rodinu, jež se uskuteční v sobotu 15. 8. 2015 od 12:30 v Praze. Průvod vyrazí od křižovatky ulic Washingtonova a Politických vězňů.

Europoslanec Zdechovský podpořil Pochod pro rodinu
Foto: red
Popisek: Europoslanec Tomáš Zdechovský
reklama

„Naší snahou je poukázat na situaci tradiční rodiny a její postavení ve společnosti, jež není dobré. A přitom zdravé a fungující rodiny jsou z dlouhodobého pohledu klíčové pro zachování české společnosti, a to nejen z demografického hlediska. Náš pochod se mimo jiné vztahuje k nedávnému rozhodnutí vlády, které zavazuje Ministerstvo práce a sociálních věcí připravit do konce roku teze metodiky, která bude posuzovat dopady veškeré připravované legislativy právě na rodiny. Vládní politika by měla být zaměřena především na podporu rodiny a nikoliv na alternativní formy soužití,“ říká předseda MKD Jan Málek.

„Scházíme se na podporu rodiny, tedy manželů, kteří se svou ochotou mít a vychovávat děti obětují pro budoucnost,“ dodává místopředseda MKD Jan Gregor.

Záštitu nad pochodem převzal místopředseda vlády Pavel Bělobrádek, kardinál Dominik Duka, radní hl. m. Prahy Jan Wolf a poslanec Evropského parlamentu Tomáš Zdechovský.

Oproti minulým rokům bude pochodu předcházet konference s názvem Perspektivy rodiny ve 21. století, která započne od 10:00 v prostorách paláce Charitas na Karlově náměstí. Konference bude probíhat formou panelové diskuse moderovanou Janem Gregorem.

Tomáš Zdechovský

  • KDU-ČSL
  • Kandidát na předsedu KDU-ČSL
  • europoslanec

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama
autor: PV
reklama


Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Dočekal (Svobodní): EU nás zachrání – opravdu?

6:34 Dočekal (Svobodní): EU nás zachrání – opravdu?

Nebo je slavná EU jen přežitek chvilkového poblouznění neomarxistických bláznů, kteří chtěli poručit…