Europoslankyně Charanzová (ANO) bude členkou vyšetřovací komise k aféře VW

31.01.2016 9:53

Evropský parlament jmenoval členy vyšetřovací komise, která bude zkoumat možné porušení pravidel v souvislosti s aférou VW.

Europoslankyně Charanzová (ANO) bude členkou vyšetřovací komise k aféře VW
Foto: Hans Štembera
Popisek: Dita Charanzová

Zasedne v ní mj. také česká europoslankyně Dita Charanzová: „Evropský parlament považuje celou aféru za velmi alarmující a rozhodl se důkladně prošetřit možná pochybení ze strany Evropské komise či členských států. Ustavení podobných komisí je spíše výjimečné, EP k němu přistupuje v průměru jednou za deset let.”

Vyšetřovací komise se bude zabývat mimo jiné tím, zda samotná EK nebo i členské státy EU nezanedbaly dohled nad emisními testy automobilek a nepostupovaly až příliš laxně. „Rovněž se budeme ptát, proč nebyla představena nová, přísnější metodika měření emisí dříve než v loňském roce – až jako reakce na zmíněný skandál, když to legislativa požaduje již od roku 2007,” vysvětluje Dita Charanzová.

„Věřím, že se nám podaří najít odpovědi na otázky, které si majitelé vozidel od vypuknutí skandálu, tedy již od září loňského roku kladou a zatím marně čekají na jakékoliv informace. Cílem by mělo být tato fakta objasnit a předložit veřejnosti, abychom znovu obnovili důvěru spotřebitelů v evropský automobilový průmysl. Celá záležitost je velice závažná, našim občanům dlužíme vysvětlení,” uzavírá Dita Charanzová.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

autor: PV

Bety.cz - magazín nejen pro mámy - horoskopy, recepty, diskuse, soutěže

Bety.cz TESTOVÁNÍ - Testujte s námi nové produkty či služby a o své názory a doporučení se podělte s ostatními čtenářkami Bety.cz.

Prostřeno.cz - recepty on-line - vaření, recepty, gastronomie

reklama
Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Prezident Zeman: Dostali jste se na sedm procent především proto, že ve vašem čele nestála osobnost

14:50 Prezident Zeman: Dostali jste se na sedm procent především proto, že ve vašem čele nestála osobnost

Projev prezidenta republiky při 40. sjezdu ČSSD.