Na půdě Sněmovny probíhá polarizující debata, která bude pokračovat i tento týden. Hnutí SPD s podporou koalice předložilo návrh usnesení, které se snaží zabránit festivalu Meeting Brno a napadá proces usmíření. Jako předkladatelka jsem proti tomuto pokusu o vzkříšení politiky strachu navrhla protiusnesení.
Zatímco SPD společně s Motoristy a části ANO zneužívají historii k vytváření nepřítele a polarizaci společnosti, my varujeme, že tato diskuse vede k poškození kredibility Česka v zahraničí. Média si již začala všímat nebezpečného trendu. Rakouský Der Standard či německý Frankfurter Allgemeine Zeitung varují, že tato útočná rétorika vrací Česko o desítky let zpět a paradoxně nahrává skutečným revizionistům z AfD.
Podle bruselského Politico podléhá Česko vlně populismu, která může ohrozit soudržnost středoevropského prostoru. Zmiňují, že "pokusy o omezování občanských aktivit typu Meeting Brno jsou v rozporu s evropskými hodnotami svobody shromažďování."
Tento článek je uzamčen
Článek mohou odemknout uživatelé s odpovídajícím placeným předplatným, nebo přihlášení uživatelé za Prémiové body PLbox PL na Seznam.cz + ParlamentníListy TV
sledujte PL na YouTube + ParlamentníListy.cz
sledujte PL na GoogleZprávy + ParlamentníListy.cz
sledujte PL na Facebooku

