Rozhodnutí je nezákonné a Piráti ho považují za naprostý výsměch zastupitelům, proto se proti němu odvolali. Není to poprvé, co se před nimi Magistrát snaží utajit informace, zhruba před půl rokem jim např. ředitel majetkového odboru Radek Svoboda odmítl poskytnout informace o nájmech pražských nemovitostí. Piráti s odvoláním u Ministerstva vnitra uspěli.
Člen výboru pro územní rozvoj Mikuláš Ferjenčík si o seznam podnětů zažádal proto, že změny územního plánu jsou jednou z oblastí s nejvyšším rizikem korupce. „Zajímalo mě, kdo a kdy si o změny územního plánu žádal a o jaké změny jde. Takovou snahu o utajení těchto základních informací jsem nečekal,“ podivuje se. Seznam podnětů na změnu územního plánu je důležitý, protože řada podnětů zůstává často i po několik let "zaparkovaná" v magistrátním úředním soukolí a potom se náhle vynořují a projednávají. Situace, kdy se žadatel běžně roky nemůže domoci ani projednání svého podnětu vzbuzuje podezření z korupce. Stejně tak je podezřelé, když se roky nechávají "v zásobě" velmi podezřelé podněty na změnu územního plánu místo toho, aby je úřad posoudil a politická reprezentace zamítla,“ říká Ferjenčík.

Tento článek je uzamčen
Článek mohou odemknout uživatelé s odpovídajícím placeným předplatným, nebo přihlášení uživatelé za Prémiové body PLPřidejte si PL do svých oblíbených zdrojů na Google Zprávy. Děkujeme.
autor: PV