Ferjenčík (Piráti): Povedlo se nám zmrazit platy ústavních činitelů

18.12.2020 10:27

Senát postoupil prezidentovi návrh Pirátů, KDU-ČSL a STAN na zmrazení platů poslanců, senátorů a dalších ústavních činitelů pro rok 2021. Součástí návrhu je i budoucí navázání platů ústavních činitelů na výši mezd v celé ekonomice.

Ferjenčík (Piráti): Povedlo se nám zmrazit platy ústavních činitelů
Foto: Hans Štembera
Popisek: Mikuláš Ferjenčík
reklama

„Jsem rád, že Senát postoupil tento zákon prezidentovi. Není možné, aby v situaci, kdy hrozí schodek státního rozpočtu okolo 400 miliard korun a celá země je v ekonomické a zdravotní krizi, platy politiků rostly,” uvedl pirátský poslanec Mikuláš Ferjenčík, který je členem Rozpočtového výboru.

„Současně mě těší, že se nám podařilo najít i dlouhodobé řešení do boucna. Platy politiků budou v dalších letech navázány na výši platů v celé ekonomice, nikoliv pouze ve státním sektoru, jak je tomu nyní. Odpadne tak podezření, že si politici sami účelově zvyšují platy například přidáním odměn úředníkům. Díky našemu návrhu stát rovněž ušetří až půl miliardy, které lze využít třeba na pomoc našim občanům či firmám,“ dodal Ferjenčík s tím, že je v zákoně i pojistka proti poklesu platů soudců, aby zákon případně obstál u Ústavního soudu. Návrh Pirátů, KDU-ČSL a STAN prošel Sněmovnou ve znění pozměňovacího návrhu předsedů klubů Pirátů, ANO a ČSSD a získal podporu všech sněmovních klubů. Senát dnes odhlasoval, že se zákonem nebude zabývat a postoupil ho prezidentovi k podpisu.

Mikuláš Ferjenčík

  • Piráti
  • Právě jsem se vrátil z Parlamentu.
  • poslanec

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama

autor: PV

reklama


Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Válek (TOP 09): Nelze vydat opatření a nezjišťovat, jak bude realizovatelné

18:49 Válek (TOP 09): Nelze vydat opatření a nezjišťovat, jak bude realizovatelné

Projev na 98. schůzi Poslanecké sněmovny 22. dubna 2021 – interpelace premiéra Babiše k rozporům mez…