Fiala (ODS): Jsme ve válce, říkám už několik let

23.07.2016 18:59 | Zprávy
autor: PV

Desítky mrtvých na istanbulském letišti, na promenádě v Nice, další útoky na lidi ve vlacích a jinde v Německu a Francii.

Fiala (ODS): Jsme ve válce, říkám už několik let
Foto: Hans Štembera
Popisek: Předseda ODS Petr Fiala

Děsivé události posledních dnů mají jedno společné - šílenci, kteří je provedli, se hlásí k radikálními islámu, vlajka Islámského státu je skoro jejich povinnou výbavou.

Nestačí minuty ticha, státní pohřby ani deklarace boje proti terorismu. Prázdná slova, za kterými nenásledují činy, jsou fráze, které už lidé odsuzují a nevěří jim, jak se o tom naposledy přesvědčili představitelé francouzské vlády.

Jsme ve válce, říkám už několik let. Nevyhlásili jsme ji, nechceme ji, ale je proti nám vedena. Musíme si to uvědomit a jako ve válce se chovat. Útočník je jasný a proto je jasný i nepřítel. Chceme-li být v bezpečí, musíme ho porazit. Rozbít základy a podporovatele radikálního islámu je úkol dne! To konkrétně znamená: vojensky porazit Islámský stát, prostřednictvím bezpečnostních služeb zlikvidovat jeho skupiny v dalších zemích především v severní Africe, zastavit jeho zdroje financování, kriminalizovat občany EU, kteří se k Islámskému státu hlásí, tvrdě trestat jakoukoli deklarovanou podporu radikálního islámu atd.

Tento článek je uzamčen

Článek mohou odemknout uživatelé s odpovídajícím placeným předplatným, nebo přihlášení uživatelé za Prémiové body PL

Práce autora se řídí redakčními zásadami ParlamentníListy.cz.

Přidejte si PL do svých oblíbených zdrojů na Google Zprávy. Děkujeme.

Přidejte si obsahový box PL do svých oblíbených zdrojů na Hlavní stránce Seznam.cz. Děkujeme.

Jaroslav Komínek byl položen dotaz

Prezident

O jakých věcech, které mu nepřísluší, podle vás prezident rozhoduje? A proč by nemohl vystupovat do politiky, když je politik, kterého volilo nejvíce občanů ze všech politiků?

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:

Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

Helebrant (ANO): Tady jsou skutečné priority STAN a Spolu

11:02 Helebrant (ANO): Tady jsou skutečné priority STAN a Spolu

Komentář na svém veřejném facebookovém profilu ke koalici ve Středočeském kraji.