Fiala (ODS): Migrační vlna nekončí, ale spíše teprve začíná

04.02.2016 22:22

Dnes zveřejněná čísla o nelegální migraci za rok 2015 jsou varující. Cizinecká policie zajistila na území ČR o 77 % nelegálních migrantů více než v roce 2014. Na první pohled je zřejmé, že přestože Česká republika není doposud migrační vlnou plně zasažena, počet nelegálních migrantů za minulý rok strmě stoupl. V této souvislosti je třeba připomenout, že počet nelegálních migrantů, kteří během letošního ledna přišli do Řecka, je meziročně dvacetinásobně vyšší. Migrační vlna tak evidentně nekončí, ale spíše teprve začíná. Česká vláda se ale tváří, že se nás tato krize netýká.

Fiala (ODS): Migrační vlna nekončí, ale spíše teprve začíná
Foto: Hans Štembera
Popisek: Předseda ODS Petr Fiala

Zatímco Dánsko, Německo a další státy EU přitvrzují migrační zákony, česká vláda nedělá žádná konkrétní opatření. Měla by si přitom vzít příklad např. z Dánska, které nedávno schválilo nové zákony, které zpřísňují podmínky pro získání pobytu, posouvají lhůtu pro spojování rodin z 1 na 3 roky, či snižují vyplácené kapesné o 10 %. V České republice jsme bohužel svědky toho, že naši vládní představitelé o migraci hodně mluví a předhání se v populistických prohlášeních, která ale nejsou podložena činy.

Problémy se nemají řešit ve chvíli, kdy nastanou. Povinností naší vlády je jim předcházet. Jedinou účinnou strategií je jasný vzkaz nelegálním běžencům, že Česká republika je nebude přijímat. Nelze však pouze verbálně varovat, ale i konat.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

autor: PV

Bety.cz - magazín nejen pro mámy - horoskopy, recepty, diskuse, soutěže

Bety.cz TESTOVÁNÍ - Testujte s námi nové produkty či služby a o své názory a doporučení se podělte s ostatními čtenářkami Bety.cz.

Prostřeno.cz - recepty on-line - vaření, recepty, gastronomie

reklama
Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Koudelka (ČSSD): Členem vlády může být obviněný

20:26 Koudelka (ČSSD): Členem vlády může být obviněný

Rozhořela se debata, zda může být obviněný ve vládě. Odpověď je ano. Právní řád nestanoví, že obvině…