Fiala (ODS): Nechceme psát program od stolu a za pomoci marketingových agentur

17.02.2017 13:03

Petr Fiala se zajímal, co trápí obyvatele Královéhradeckého kraje.

Fiala (ODS): Nechceme psát program od stolu a za pomoci marketingových agentur
Foto: Hans Štembera
Popisek: Petr Fiala

Královéhradecký kraj byl včera druhým v pořadí, který v rámci série výjezdů do jednotlivých regionů ČR s názvem "Tvoříme program" navštívil předseda ODS Petr Fiala. Cílem této jeho tour je diskuse s odborníky i širokou veřejností nad tvorbou programu ODS pro nadcházející sněmovní volby.

„Nechceme jako většina ostatních stran psát program jen od stolu, za pomoci marketingových agentur. Zajímají nás problémy konkrétních lidí, proto chceme navštívit co nejvíce míst v naší zemi," řekl Petr Fiala na setkání s občany, které se v podvečer uskutečnilo v prostorách hotelu Patria v Trutnově. Zároveň zdůraznil, že ODS se chce ve volbách soustředit na čtyři klíčové oblasti: ekonomiku, omezení byrokracie, podporu vzdělání a zajištění bezpečnosti. „Chceme vrátit politice její smysl a zastavit levicově-populistickou vládu,“ zopakoval hlavní volební cíl.

Veřejné debatě předcházelo v Peci pod Sněžkou jednání Petra Fialy se zdejšími podnikateli zejména z oblasti cestovního ruchu, ubytovacích a pohostinských služeb a dalších oborů. Na obou setkáních předsedu ODS doprovázel poslanec za Královehradecký kraj a starosta města Trutnova Ivan Adamec. 

„ODS je stranou, která je tradičně kompetentní v otázkách ekonomiky a podnikání. Současná vláda uvrhla podnikatele do klatby, staví jim do cesty neúměrné byrokratické překážky místo toho, aby zjednodušila a snížila daně. Naším zájmem je jim pomoci. Chceme vědět, co konkrétně je tíží nejvíce a jejich problémy řešit, a to i v oblasti cestovního ruchu," uvedl po jednání u kulatého stolu Ivan Adamec. Za jeden z hlavních problémů kraje označil špatnou dopravní infrastrukturu, konkrétně pak stále nedostavěnou dálnici D11. 

Série výjezdů předsedy ODS Petra Fialy do regionů bude pokračovat 1. března na Vysočině, konkrétně v Jihlavě. V dubnu pak tato tour vyvrcholí závěrečnou programovou konferencí v Praze, na které bude představena finální verze programu ODS pro volby do Poslanecké sněmovny.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

autor: PV

Bety.cz - magazín nejen pro mámy - horoskopy, recepty, diskuse, soutěže

Bety.cz TESTOVÁNÍ - Testujte s námi nové produkty či služby a o své názory a doporučení se podělte s ostatními čtenářkami Bety.cz.

Prostřeno.cz - recepty on-line - vaření, recepty, gastronomie

reklama
Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Prezident Zeman: Dostali jste se na sedm procent především proto, že ve vašem čele nestála osobnost

14:50 Prezident Zeman: Dostali jste se na sedm procent především proto, že ve vašem čele nestála osobnost

Projev prezidenta republiky při 40. sjezdu ČSSD.