Fiala (ODS): ODS ukázala, že je jako jediná strana schopna sebereflexe

18.03.2019 13:57

Komentář na facebookovém profilu k vyloučení Václava Klause ml.

Fiala (ODS): ODS ukázala, že je jako jediná strana schopna sebereflexe
Foto: Hans Štembera
Popisek: Petr Fiala

Václav Klaus ml. nebyl z ODS vyloučen za názory, za jeden výrok nebo snad kvůli osobním neshodám. Takové důvody, uváděné v médiích, jsou směšné a nepravdivé.

Důvodem byl dlouhodobý odklon od programu ODS, vystupování proti základním programovým bodům ODS, vystupování na podivných akcích organizací, proti nimž se ODS vymezuje, aktivní podpora kandidátů jiných stran proti kandidátovi vlastní strany a veřejné deklarování toho, že nebude volit kandidátku ODS do evropských voleb. Proč by měl někdo, kdo nesouhlasí s programem, nepodporuje politiku, vystupuje proti svým kolegům, podporuje jiné strany, nejde volit tu svou, proč by měl být členem politické strany? Má to nějakou logiku? Určitě nemá.

Zběsilé reakce Babišových médií a obhajoba Václava Klause ml. ze strany politických soupeřů jen dokládají, že to byl správný a nutný krok. ODS ukázala nejen sílu, ale také to, že je jako jediná strana schopna sebereflexe, stojí pevně za programem, který schválila a slíbila svým voličům a jako jediná u nás je zárukou konzervativně liberální demokratické politiky. A i proto budeme vyhrávat a proto změníme situaci v této zemi.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

autor: PV
Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Bašta (BOS): Doba hororových scénářů

22:30 Bašta (BOS): Doba hororových scénářů

Autor článku dokládá na příkladech z některých literárních děl, že někteří autoři hororové literatur…