Fiala (ODS): Předložili jsme návrh na obnovení pouze dvou sazeb DPH

05.12.2018 14:40

Projev na 24. schůzi Poslanecké sněmovny 5. prosince 2018 ke změně vládního návrhu zákona o dani z přidané hodnoty.

Fiala (ODS): Předložili jsme návrh na obnovení pouze dvou sazeb DPH
Foto: Hans Štembera
Popisek: Petr Fiala

Děkuji, pane předsedající. Já reaguji na vystoupení některých řečníků z levicové vládní koalice, kteří tady volali po systémovosti. No, já bych se rád připojil k debatě o nějakém systémovém řešení daňového systému, ale bohužel z vaší strany, dámy a pánové, žádné systémové řešení nejenom, že nezaznělo, nebylo prosazováno, ale nebylo ani podporováno.

A konkrétně k panu poslanci Volnému prostřednictvím pana předsedajícího. Já bych chtěl připomenout, když tady vyčítáte návrh, který tady předložila paní poslankyně Kovářová a další. Opozice několikrát předložila systémové řešení. Několikrát jsme předložili Občanská demokratická strana konkrétně návrh na obnovení pouze dvou sazeb DPH, tak jak jste to vy zmínil. A podívejte se prosím, pane poslanče, prostřednictvím pana předsedajícího na to, jak jste hlasovali. Jak jste hlasoval vy, jak hlasovalo hnutí ANO, jak hlasovaly další strany současné vládní koalice. Takže nám tady neargumentujte systémovým řešením. To jsou jenom falešné vymyšlené argumenty. Po ničem takovém vy nevoláte, nic takového neprosazujete. A když to prosazujeme my, tak to jenom odmítnete.

A jak už tady říkal pan předseda Kalousek, budete mít v příštím týdnu znovu možnost ukázat, jestli jste si to rozmysleli, jestli opravdu vám záleží na systémovém řešení a podpořit zavedení dvou sazeb DPH. Uvidíme, jak se k tomuto návrhu postavíte, a jak to, co dnes tady hlásáte a proklamujete, jak skutečně dodržíte i v politické praxi.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

autor: PV

Bety.cz - magazín nejen pro mámy - horoskopy, recepty, diskuse, soutěže

Bety.cz TESTOVÁNÍ - Testujte s námi nové produkty či služby a o své názory a doporučení se podělte s ostatními čtenářkami Bety.cz.

Prostřeno.cz - recepty on-line - vaření, recepty, gastronomie

reklama
Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Sviták (SLK): Rozhodli jsme se oslovit další dopravce

12:54 Sviták (SLK): Rozhodli jsme se oslovit další dopravce

Od neděle 15. prosince vejdou v platnost nové jízdní řády v rámci celostátní změny. Co tyto změny př…