Fiala (ODS): Své slovo jsme dodrželi

28.10.2021 9:40 | Tisková zpráva

Představitelé koalice SPOLU si 27. října připomněli roční výročí podpisu Memoranda o spolupráci ODS, KDU-ČSL a TOP 09 a v předvečer státního svátku 28. října položili květiny k soše prvního československého prezidenta Tomáše Garrigua Masaryka. Předsedové a předsedkyně koaličních stran připomněli, že i rok od podpisu memoranda postupují strany společně a sestavují vládu, která přinese potřebnou změnu.

Fiala (ODS): Své slovo jsme dodrželi
Foto: Hans Štembera
Popisek: Petr Fiala

„Přesně před rokem jsme spolu s Markétou Pekarovou Adamovou a Marianem Jurečkou na Hradčanském náměstí podepsali Memorandum o spolupráci ODS, KDU-ČSL a TOP 09. Slíbili jsme tehdy, že dáme lidem naději, že v naší zemi nebude vládnout populismus, prázdné fráze a lži. Své slovo jsme dodrželi,“ říká předseda ODS Petr Fiala a dodává: „Dnes jsme se znovu na stejném místě sešli, abychom si tuto událost připomněli a zároveň v předvečer státního svátku 28. října položili květiny k soše prezidenta Tomáše Garrigua Masaryka. Parlamentními volbami nic nekončí, i nadále postupujeme společně a sestavujeme vládu, která přinese změnu a vyřeší největší problémy současnosti i budoucnosti. Nebude to lehké, ale spolu to zvládneme. Můžete se spolehnout.“

„V těchto dnech slavíme 103. narozeniny naší vlasti. Společně s ní jsme měli my a naše rodiny možnost prožít roky svého života nejen v demokracii, ale generace našich předků potkal i život pod tíhou vlečného konfliktu, totality či hospodářské krize. A byly to právě krize, které nám ukázaly, že je zvládneme překonat jedině tehdy, když se dokážeme jako národ sjednotit a nebudeme dbát jen na svůj osobní komfort. Pak už záleželo hlavně na míře našeho odhodlání, abychom nepříznivé období co nejrychleji překonali a vrátili našim životům svobodu, a to buď tu společenskou, nebo ekonomickou. I dnešní doba má své výzvy a já věřím, že si co nejdříve zasloužíme vést zase normální život bez výrazných rizik a omezení, a to nejen my, ale především naše děti. I tentokrát to však je jen a jen na nás a na naší zodpovědnosti vůči sobě i svému okolí. My, politici, se zároveň vynasnažíme udělat maximum pro to, abychom zkrotili státní finance i ceny energií a opět vytvořili z naší země prosperující stát, ve kterém se nebudeme muset stydět žít. A aby se nám v naší zemi žilo lépe, vraťme se společně k jasnému a stručnému programu Tomáše Garrigue Masaryka: Nebát se, nelhat a nekrást. Dělat politiku rozumnou a poctivou, mluvit národu vždy pravdu…,“ uvedl předseda KDU-ČSL Marian Jurečka.

„Přesně před rokem jsme v předvečer výročí vzniku Československa lidem slíbili, že vyhrajeme volby a konečně dáme Česko dohromady. První krok se i díky vám podařil. Ještě jednou bych chtěla poděkovat těm, kteří nám věřili a ve volbách dali SPOLU svou důvěru. Práce tím pro nás jako pro koaliční partnery teprve začíná. Teď je na nás, abychom důvěru splatili a sestavili zodpovědnou, slušnou a reprezentativní vládu, která Česko důstojně provede výzvami dnešního světa,“ uzavírá předsedkyně TOP 09 Markéta Pekarová Adamová.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

Předpokládané složení nové vlády:

předseda vlády: Petr Fiala (ODS), ministr vnitra: Vít Rakušan (STAN), ministr pro místní rozvoj a digitalizaci: Ivan Bartoš (Piráti), ministr zemědělství: Zdeněk Nekula (KDU-ČSL), ministr financí: Zbyněk Stanjura (ODS), ministr zdravotnictví: Vlastimil Válek (TOP09), ministr školství: Petr Gazdík (STAN), ministr práce a sociálních věcí: Marian Jurečka (KDU-ČSL), ministryně obrany: Jana Černochová (ODS), ministr spravedlnosti: Pavel Blažek (ODS), ministr průmyslu a obchodu: Jozef Sikela (BPP), ministr dopravy: Martin Kupka (ODS), ministr zahraničí: Jan Lipavský (Piráti), ministr životního prostředí: Anna Hubáčková (BPP), ministr kultury: Martin Baxa (ODS), ministr pro evropské záležitosti: Mikuláš Bek (BPP), ministr pro legislativu: Michal Šalomoun (BPP), ministryně pro vědu a výzkum: Helena Langšádlová (TOP09).

reklama

autor: PV

reklama


Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Pekarová Adamová (TOP 09): Rodičům malých dětí nesmíme bránit v práci

22:24 Pekarová Adamová (TOP 09): Rodičům malých dětí nesmíme bránit v práci

Komentář na facebookovém profilu k rozšíření možnosti čerpání rodičovského příspěvku