Fiala (SPD): Polsko začalo deportovat migranty podezřelé z vážných zločinů

07.03.2025 13:05 | Monitoring

Komentář na svém veřejném facebookovém profilu k migračnímu paktu.

Fiala (SPD): Polsko začalo deportovat migranty podezřelé z vážných zločinů
Foto: Partie Terezie Tománkové na CNN Prima NEWS
Popisek: Radim Fiala (SPD).

Polsko začalo deportovat migranty podezřelé z vážných zločinů. Mezi podezřelými převládají Ukrajinci. Odmítáme Migrační pakt EU a prosazujeme deportaci nepřizpůsobivých imigrantů. Polský premiér Donald Tusk oznámil, že jeho země začala deportovat migranty podezřelé ze závažných zločinů. Tusk před časem také řekl, že nebude respektovat přerozdělování imigrantů nařízené Migračním paktem EU. A to je nynější polská vláda liberálnější než ta předešlá. Fialova vláda naopak migrační pakt hodlá aplikovat. Pokud bude SPD v nové vládě, přerozdělování imigrantů do naší země nikdy nepřipustíme!

Z Krakova odletělo do Gruzie letadlo se sedmnácti Gruzínci ve věku od 25 do 58 let, provázenými polskými pohraničníky, uvedl mluvčí pohraniční stráže Andrzej Juzwiak podle agentury PAP. Náměstek ministra vnitra Maciej Duszczyk se o víkendu vyjádřil, že půjde o jedny z největších deportací z Polska od pádu komunismu v roce 1989.

V polovině února bezpečnostní složky podnikly rozsáhlou razii zaměřenou na rozbití kriminálních gangů. Zadržely 1474 lidí, z nichž 398 hrozí deportace. Ministr vnitra Tomasz Siemoniak o víkendu sdělil, že mezi podezřelými převládají Ukrajinci. Druhou největší skupinu pak představují občané Gruzie, napsal PAP.

Tento článek je uzamčen

Článek mohou odemknout uživatelé s odpovídajícím placeným předplatným, nebo přihlášení uživatelé za Prémiové body PL

Přidejte si PL do svých oblíbených zdrojů na Google Zprávy. Děkujeme.

autor: PV

Mgr. Michaela Šebelová byl položen dotaz

Proč jste změnu nenavrhla už nyní?

https://www.parlamentnilisty.cz/politika/politici-volicum/Sebelova-STAN-Asistovanou-reprodukci-pro-single-zeny-a-lesbicke-pary-780602 A co mě zajímá ještě víc, máte v plánu i zvýšit věk, kdy ji bude moci provést? Děkuji. Saudová

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:

Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

Vích (SPD): Novinky ve volebním systému jasně utlačují menší kraje

11:17 Vích (SPD): Novinky ve volebním systému jasně utlačují menší kraje

Karlovarský a Liberecký kraj připravily volební inovace o celé tři poslanecké mandáty. Jen čtyři pos…