Filip (KSČM): Dar, který škodí

26.07.2021 4:31 | Komentář

Komentář na facebookovém profilu k návštěvě předsedkyně Evropské komise Ursuly von der Leyenové

Filip (KSČM): Dar, který škodí
Foto: Daniela Černá
Popisek: Předseda KSČM Vojtěch Filip

Jak se u nás říká, raději o chlebu a vodě, než tento danajský dar od Von der Leyenové. Šéfka unijní exekutivy přijela do Prahy, aby tu pokračovala v "nákupu" České republiky. Do kufříku přibalila z mimořádného fondu EU 180 miliard korun na oživení ekonomiky po koronavirové krizi. Stálo by jistě za zeptání, kdo koho že ve skutečnosti oživuje, neboť investice onoho bakšiše, vskutku zpropitného či almužny, jsou striktně dané.

V prvé řadě na ekologii, energetiku a dopravu musí padnout přes 85 miliard, což je skoro polovina. Oč jde, je jasné... European Green Deal aneb Zelená dohoda pro Evropu. Proto jsem v této souvislosti zmínil "danajský dar", chcete-li dle definice takový dar, jenž způsobuje obdarovanému spíše potíže či zlo, než užitek a spokojenost.

Jako příklad zmíním automobilový průmysl, který představuje přes 9 procent HDP, 26 procent výroby a 24 procent českého vývozu. V tomto největším průmyslovém odvětví v ČR pracuje přímo 177 tisíc osob a dalších 275 tisíc zaměstnávají návazné činnosti. Ročně se u nás vyrobí kolem 1,5 miliónu aut a jak na margo Zelené dohody pro Evropu uvedlo Sdružení automobilového průmyslu, dopad na českou ekonomiku bude drastický.

Kdyby k tomu KSČM měla dostatečně silný mandát, uhradila by Leyenové a jejím naditému kufříku zpáteční letenku pro první nejbližší spoj do Bruselu. Namísto toho ji tu s otevřenou náručí vítá předseda vlády. Myslím, že pro naši zemi je toto nesrovnatelně větší katastrofa, než jiné návštěvy... doplňte dle libosti z minulých dob.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama

autor: PV

reklama


Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Kavij (KSČM): Pro USA Afghánistánem nic nekončí

6:32 Kavij (KSČM): Pro USA Afghánistánem nic nekončí

Ukončená dvacetiletá americká devastace Afghánistánu je jen kapkou v jeho 245leté historii. Období, …