Filip (KSČM): Emoce jsou špatným rádcem

10.04.2017 16:10 | Zprávy

Život v současné společnosti, doslova „nabité“ informačními technologiemi všeho druhu, včetně „sledovacích“, bezpečnostních či záznamových…, je pro nás všechny určitou zkouškou.

Filip (KSČM): Emoce jsou špatným rádcem
Foto: Hans Štembera
Popisek: Vojtěch Filip

Kromě ohromného počtu informací, mnohdy značně protichůdných, se musíme denně vypořádávat i s mnoha vznikajícími causami, vyřčenými nebo napsanými názory, které mají mnohdy charakter nikoliv jen pokusu, ale přímé snahy udělat nám „díru do hlavy“!

Reakce mohou být různé, jsou jednotlivci, kteří se snaží vyblokovat příjem téměř veškerých  informací a nemají doma televizi. A to v době, kdy již svítí navigační, tabletové nebo dokonce digitální TV obrazovky na přístrojových deskách či opěrkách předních sedadel velkého množství osobních aut, kde děti řidiče sledují filmy nebo hrají oblíbené hry.  Druhou krajností jsou všeználci, kteří vše viděli, všude byli (a naši rodiče ještě dodávali, že „od všeho mají klíče!“).

Existují pochopitelně ještě další skupiny lidí, kteří se kvantem  každodenních informací „vypořádávájí“  po svém. Někteří ignorací, jiní jednoznačně taxativními stanovisky, nejhorším přístupem se ale zdá nervozita a nezvládání vlastních emocí.

I ty vidíme všude kolem sebe. Aspiranti na fotbalové či hokejové tituly, rozhodují často svá utkání jednogólovými vítězstvími a přitom reagují v době, kdy je stav ještě nerozhodný, neuvěřitelně nervózně až hystericky v reakci na rozhodčí, kteří ještě soupeře nedokázali podle jejich představy „zaříznout“.  Umělci, na které se nedostala předávaná cena anebo se, podle jejich názoru, objevili jen nedostatečně na reportážních fotografiích akcí, posílají raději sami (nebo přes své agenty) senzační informace často přímo bulváru! … . Dokonce i výtržníci nebo zloději si nemohou být jisti, zda vzápětí po jejich skutku, se neobjeví  v záznamu kamer („velkého bratra“),  které je usvědčí.  Přitom se stejným problémem se už pomalu učí žít i statisíce řidičů, atd., atd.

Donedávna se zdálo, že jednou ze skupin, která informačnímu běsnění uniká, jsou politici. Ti lokální nebo regionální si s oponenty vyřídili účty rychle na místě, ti celostátní-nebo dokonce evropští - zase dokázali zdůrazňovat svůj „význam pro lidstvo“ a jejich problémy se tak mnohdy táhly léta, až někdy upadly i v zapomnění.

Tento článek je uzamčen

Článek mohou odemknout uživatelé s odpovídajícím placeným předplatným, nebo přihlášení uživatelé za Prémiové body PL

Přidejte si PL do svých oblíbených zdrojů na Google Zprávy. Děkujeme.

reklama

autor: PV

soudní proces

Dobrý den. Opět se řeší kauza Čapí hnízdo, jak je možné, že se kauzy vlečou i třeba deset a více let? Kde je chyba? Vždyť to přeci není normální a podle mě to snižuje pak váhu celého procesu i případný trest, v horším případě to pak dopadá na ty, co jsou případně uznáni jako nevinní, kdo jim vrátí ...

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:

Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

Procházková (ANO): Jinde hází miliony vidlemi a tady škrtí

23:08 Procházková (ANO): Jinde hází miliony vidlemi a tady škrtí

Projev na 12. schůzi Senátu 3. července 2025 k školskému zákonu