Filip (KSČM): Zeman poděkoval KSČM

23.11.2018 4:34

Předseda ÚV KSČM Vojtěch Filip ve středu seznámil prezidenta Miloše Zemana s důvody rozhodnutí širšího vedení KSČM o podpoře vlády Andreje Babiše (ANO) při pátečním hlasování o nedůvěře. Zeman za tento přístup komunistům poděkoval.

Filip (KSČM): Zeman poděkoval KSČM
Foto: Archiv KSČM
Popisek: Vojtěch Filip

Předseda ÚV KSČM Vojtěch Filip ve středu seznámil prezidenta Miloše Zemana s důvody rozhodnutí širšího vedení KSČM o podpoře vlády Andreje Babiše (ANO) při pátečním hlasování o nedůvěře. Zeman za tento přístup komunistům poděkoval.

"Poděkoval mi za vstřícný postoj vůči vládě a vyjádřil přání, aby Česká republika nebyla destabilizována," řekl po jednání na Pražském hradě Filip. On sám nevidí k žádné politické krizi reálný důvod. !Celý ten mediální humbuk je pokusem destabilizovat politické poměry v České republice. Někteří na to bohužel nalítli," povzdechl si Filip.

Filip se od prezidenta také dozvěděl, jak hodlá v případě pátečního vyslovení nedůvěry vládě postupovat. "Pan prezident zopakoval, že by znovu jmenoval premiérem Andreje Babiše. Respektuje totiž rozhodnutí hnutí ANO, které potvrdilo Babišovi podporu," řekl Filip.

Komunisté vládu podpoří, Filip čeká jednotu celého sněmovního klubu. "Předpokládám, že poslanecký klub bude respektovat usnesení výkonného výboru, který vyzval poslanecký klub k jednotnému postoji při hlasování proti vyslovení nedůvěry," uvedl Filip po schůzce se Zemanem. Filip si je jistý, že postoj KSČM je pro občany srozumitelný.

Řeč byla i o Uzbekistánu

Druhým tématem jednání Vojtěcha Filipa s prezidentem byla otázka ekonomických vztahů s Čínou a třetím příprava české poslanecké mise, která má podpořit české hospodářské zájmy v Uzbekistánu. Po této misi má následovat návštěva uzbeckého prezidenta v ČR. "Pan prezident je připraven podepsat dohodu o účasti českých firem na výstavbě paroplynové elektrárny Taškent 2," řekl Filip s tím, že on osobně bude garantovat jednání českých podnikatelů s politickými představiteli Uzbekistánu.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

autor: PV

Bety.cz - magazín nejen pro mámy - horoskopy, recepty, diskuse, soutěže

Bety.cz TESTOVÁNÍ - Testujte s námi nové produkty či služby a o své názory a doporučení se podělte s ostatními čtenářkami Bety.cz.

Prostřeno.cz - recepty on-line - vaření, recepty, gastronomie

reklama
Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Hanáček (KDU-ČSL): Nenechme vyhladovět svazky obcí

22:41 Hanáček (KDU-ČSL): Nenechme vyhladovět svazky obcí

Dobrovolné svazky obcí jsou zákonem o obcích předpokládané a ve své působnosti jasně definované souč…