Folwarczny (ODS): Mladší děti se po neděli vrátí do lavic. Školy dostaly testy i respirátory

09.04.2021 15:18

Děti prvního stupně základních škol a posledního ročníku mateřinek se v pondělí 12. dubna vrátí do školních lavic. Potřebné sady na testování i osobní ochranné prostředky budou mít školy připravené.

Folwarczny (ODS): Mladší děti se po neděli vrátí do lavic. Školy dostaly testy i respirátory
Foto: ods.cz
Popisek: Stanislav Folwarczny (ODS)

„V tomto týdnu jsme pro školy a dětské domovy v Moravskoslezském kraji obdrželi přes 440 tisíc testů, které jsme podle počtu dětí rozdělili pro jednotlivé obce.

Anketa

Má premiér Babiš na vlastní pěst shánět vakcíny i vysoko nad rámec cen, které vyjednala EU?

78%
22%
hlasovalo: 11675 lidí

Rozvoz zajistili krajští hasiči, takže si dnes a zítra mohou školy testovací sady ve svých obcích s rozšířenou působností vyzvednout. Nejvíce testů, tedy 124 tisíc, zůstalo v Ostravě, přes 38 tisíc sad šlo pro školáky v Opavě a téměř 38 tisíc sad putovalo do Frýdku-Místku,“ vyčíslil náměstek hejtmana Moravskoslezského kraje pro školství a sport Stanislav Folwarczny a upřesnil, že všech 442 800 testů je značky Singclean. Jedná se o certifikované sady určené pro samotestování ze slin, vhodné i pro děti.

Testovací sady budou využívány v mateřských, základních i středních školách, také ve vyšších odborných školách a dětských domovech. V Moravskoslezském kraji se do škol v pondělí vrátí přes 72 tisíc dětí, z toho je přes 13 tisíc předškoláků. Žáci prvního stupně pak budou ve výuce rotovat.

„Ve všech školách bude samozřejmě nutné důsledné dodržování všech epidemiologických opatření. Ředitelé škol mají instrukce, které obdrželi od Ministerstva školství, mládeže a tělovýchovy ČR. Byla jim zaslána metodika i manuál k provozu. Na začátku března školy od státu obdržely také respirátory. Vše je tedy připraveno pro návrat dětí do školních lavic,“ řekl náměstek hejtmana kraje Stanislav Folwarczny a doplnil, že respirátory byly do škol v regionu rozvezeny stejným způsobem jako v případě testovacích sad. Krajští hasiči zásobu rozvezli na začátku března na jednotlivé obce s rozšířenou působností. Celkem šlo o 385 650 kusů respirátorů FFP2. Další ochranné prostředky si pak školy nakupují samy. Příspěvkové organizace Moravskoslezského kraje mají možnost si osobní ochranné pracovní pomůcky, jako jsou respirátory, roušky, rukavice nebo dezinfekce, nakupovat za výhodné ceny přes Nákupní systém Moravskoslezského kraje. Ten krajským organizacím nabízí nákup nejrůznějších komodit za výhodné ceny vysoutěžené v elektronických aukcích.

Redakci PL můžete podpořit i zakoupením předplatného. Předplatitelům nezobrazujeme reklamy.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama

koronavirus

Více aktuálních informací týkajících se COVID-19 naleznete na oficiálních stránkách MZ ČR. Přehled hlavních dezinformací o COVID-19 naleznete na oficiálních stránkách MV ČR. Pro aktuální informace o COVID-19 můžete také volat na Informační linku ke koronaviru 1221. Ta je vhodná zejména pro seniory a osoby se sluchovým postižením.

autor: PV

Ing. Patrik Nacher byl položen dotaz

Zodpovědnost

Dobrý den, napadlo vás, že to, že jste nepřekročil 20% není Vaše vina, že Vy jste proto udělal maximum, ale víc lidí Vás nevolilo jen kvůli ANO? Vždyť i politici z jiných stran Vás chválí, ale kvůli značnce s Vámi nechtějí jít do koalice? Neuvažujete o změne strany?

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:


Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

ANO Liberecký kraj: Vyjádření hnutí k povolebnímu dění

7:35 ANO Liberecký kraj: Vyjádření hnutí k povolebnímu dění

Komunální volby jsou za námi a my bychom chtěli ještě jednou poděkovat za podporu všem voličům. Výsl…