Folwarczny (ODS): Nová tělocvična pro Gymnázium Třinec se již rýsuje

06.02.2023 13:05

Studenti třineckého gymnázia se ještě letos dočkají moderní tělocvičny. Investiční akce Moravskoslezského kraje za cca 80 milionů korun by měla skončit na podzim letošního roku.

Folwarczny (ODS): Nová tělocvična pro Gymnázium Třinec se již rýsuje
Foto: ods.cz
Popisek: Stanislav Folwarczny (ODS)

Dokončili jsme základové konstrukce a montáž ocelové konstrukce haly, momentálně probíhá vyzdívání zázemí objektu. Po dokončení zdiva prvního nadzemního podlaží přistoupíme zhruba v polovině února k betonáži stropu, současně bude probíhat montáž opláštění haly. 

Anketa

Jak zatím hodnotíte kroky zvoleného prezidenta Petra Pavla?

3%
95%
hlasovalo: 30182 lidí
Postup prací komplikují stávající klimatické podmínky, které neumožňují provádět některé procesy. Stavba by měla být dokončena a předána dle harmonogramu, tedy v září letošního roku,“ uvedl stavbyvedoucí společnosti IPS Třinec Ivan Stryja.

Původní tělocvična Gymnázia Třinec z 50. let minulého století šla na podzim k zemi, její stav nesplňoval požadavky pro dnešní výuku. „Cílem investice je zkvalitnit výuku tělesné výchovy na gymnáziu. Rekonstrukce původní tělocvičny by byla velmi nákladná. Bylo tedy rozumnější starý objekt zbourat a pro gymnázium vystavět tělocvičnu zbrusu novou. Ta bude mít moderní multifunkční sportovní povrch, plochu bude možné členit pro nejrůznější kolektivní sporty, nabídne i sektor pro výuku gymnastiky,“ prozradil náměstek hejtmana Moravskoslezského kraje pro školství a sport Stanislav Folwarczny a doplnil, že tělocvična bude mít i ovladatelné koše pro basketbal na centrálním hřišti. V tělocvičně bude možná i souběžná výuka basketbalu na třech příčně uspořádaných hřištích s možností nastavení výšky košů.

Nová tělocvična bude mít půdorys 25 na 45 metrů, bude jednopodlažní, vysoká bude deset a půl metru. Gymnazistům i jejich vyučujícím zde bude k dispozici potřebné zázemí, tedy například šatny, sprchy nebo sklady pro nářadí. Budova tělocvičny bude mít bezbariérový přístup a bude propojená s budovou gymnázia.

Investiční náklady ve výši 80,18 milionu korun. Kraj je pokryje ze svého rozpočtu.

Redakci PL můžete podpořit i zakoupením předplatného. Předplatitelům nezobrazujeme reklamy.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama

autor: PV

FactChecking BETA

Faktická chyba ve zpravodajství? Pomozte nám ji opravit.

Přezkoumat


Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

Premiér Fiala: Chtěli jsme navýšit dodávky munice na Ukrajinu. Povedlo se

20:34 Premiér Fiala: Chtěli jsme navýšit dodávky munice na Ukrajinu. Povedlo se

Komentář na svém veřejném facebookovém profilu k jednání v Evropské radě.