Gajdůšková (ČSSD): Neohrožujte životy pacientů. Prodlužte nouzový stav

12.02.2021 0:37 | Zprávy
autor: PV

Projev na 83. schůzi Poslanecké sněmovny 11. února 2021 k návrhu na vyslovení souhlasu Poslanecké sněmovny s prodloužením doby nouzového stavu

Gajdůšková (ČSSD): Neohrožujte životy pacientů. Prodlužte nouzový stav
Foto: Hans Štembera
Popisek: Místopředsedkyně ČSSD Alena Gajdůšková

Vážené paní poslankyně, vážení páni poslanci, vážená a ctěná vládo -

Děkuji za tu možnost tedy i po 21. hodině ještě vystoupit a doprojednat tento bod. Já, když dovolíte, se na tu celou záležitost, o které debatujeme dnes celý den, podívám samozřejmě z úhlu kraje, takže navážu na svého váženého kolegu pana poslance Juránka, ale také jako obyčejná žena, která se musí postarat o domácnost a prostě žije tak, jak žije většina obyvatel v této zemi.

Víte, když jsme na jaře s dámami z Českého červeného kříže šily roušky, ani ve snu nás nikoho určitě nenapadlo, že nouzový stav může trvat přes dvě stě dnů. A přiznávám se tedy velmi, že mne netěší a vadí mi mnohé nelogičnosti v tom, jak ty věci probíhají, že si už rok nelze koupit normálně věci běžné spotřeby třeba v marketech, kde jinak stejně si jdete koupit potraviny. Vadí mi, protože jsem původně učitelka, že malé děti prostě musí se trápit s distanční výukou místo toho, aby si užívaly kamarádů a paní učitelka jim vysvětlila, co jim vysvětlit má, aby si zažily ten nástup do školy tak, aby prostě získaly to nejzákladnější, co v těch prvních třídách základní školy mají získat, a to je dobrý vztah ke vzdělání.

Jako většina populace v téhle zemi čekám na to, až na mne přijde řada s očkováním. Ale byla bych velmi, velmi ráda, kdyby napřed byli naočkováni ti, kteří pečují o osoby zdravotně postižené, o seniory v domech s pečovatelskou službou a v terénu. A aby byli také naočkováni učitelé tak, aby děti mohly jít do školy...

Tento článek je uzamčen

Článek mohou odemknout uživatelé s odpovídajícím placeným předplatným, nebo přihlášení uživatelé za Prémiové body PL

Ing. Andrej Babiš byl položen dotaz

Co uděláte z Prokopem?

To, že nepřiznal hned 3 byty přeci nemůže být náhoda, a jestli zapomněl, jak tvrdí, tak to je podle mě výmluva dítěte, která z něj ale rozhodně nedělá dobrého politika. Co mi přijde také dost divné, že si prý na byt bral hypotéku, ale ANO daroval milion. Dají se v ANO koupit funkce a místa na kandid...

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:

Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

Okamura (SPD): Odmítáme zvýšení daně z nemovitosti

14:01 Okamura (SPD): Odmítáme zvýšení daně z nemovitosti

Komentář na svém veřejném facebookovém profilu k požadavku Evropské komise, aby se v ČR zvýšila daň …